Teplice se dotahují na Zlín a bojují o pohárovou Evropu. Po letech má teplická sezóna dramatickou zápletku!

Ilustrační snímek. Foto: archiv FK Teplice
Ilustrační snímek. Foto: archiv FK Teplice

TEPLICE - Poslední účast teplických fotbalistů v Evropské lize se datuje k létu 2009. Po následující roky teplický soubor ani neměl myšlenky na účast v předkole v některém z evropských pohárů. Ale letos je vše jinak, svěřenci trenéra Daniela Šmejkala bojují o páté, potažmo čtvrté místo v tabulce, které by zaručovalo účast v pohárové Evropě.

Reklama

Teplice hrají v pohodě. V posledním ligovém utkání na domácím trávníku přehrály Slovan Liberec 3:1 a na pátý Zlín aktuálně ztrácí jeden bod. Pohárová matematika je jasná: do Evropy jde ještě čtvrtý tým z ligy, páté místo bude zaručovat poháry, pokud se vítězem MOL Cupu stane některý z týmů, který si postup do Evropy zajistí předtím už z ligové soutěže. A tato varianta je velmi pravděpodobná.

Tepličtí nyní zajíždí na trávník Fastavu Zlín a utkají se s ním v přímém souboji o páté místo. Vítěz utkání následně bude pronásledovat čtvrtou Mladou Boleslav.

"Budeme chtít navázat na naše předešlé kvalitní výkony a bojovat od první minuty. Nebude nás tam čekat nic lehkého. Zlín nemá na jaře optimální formu, ale bude hrát doma, a také bude hrát o hodně," říká před soubojem ve Zlíně obránce Teplic Michal Jeřábek, který se vrátí do sestavy po karetním trestu.

"Na zápas ve Zlíně se těšíme a víme, o co hrajeme. Očekávám silový zápas o spoustě soubojů," dodává obránce Jan Krob.

Severočeši prožívají příjemné poslední týdny, opírají se o výbornou formu záložníka Martina Filla a střeleckou chuť prokazuje útočník Marek Červenka, který na jaře zaznamenal už čtyři branky.

Jaké dojmy budou mít žlutomodří po souboji ve Zlíně?

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře