Teplice přetlačily Bohemku, ale v závěru se strachovaly o výhru. Je to o hlavách hráčů, říká trenér Vavruška

Trenér David Varuška. Foto: arciv SeveročeskýDeník.cz
Trenér David Varuška. Foto: arciv SeveročeskýDeník.cz

Teplice - Fotbalisté FK Teplice po reprezentační pauze zabrali a porazili pražské Bohemians 1905 v poměru 2:1. Výkon svěřenců Davida Vavrušky ale nebyl ideální, což kouč žlutomodrých dobře věděl. Teplice ale nyní mají v tabulce osm bodů a dýchá se jim o něco lépe než po porážce v Liberci ještě před reprezentační přestávkou.

Reklama

Tepličtí zvítězili 2:1, téměř pět a půl tisíce diváků tak mohlo s teplickými fotbalisty oslavit důležité vítězství. „Bylo důležité, že jsme vyhráli, i na úkor horší hry. Potřebovali jsme rozšířit svůj bodový zisk v tabulce, který nebyl ideální. V utkání jsme střídali lepší momenty s horšími. Hra byla trochu rozhádaná. Herně jsme předvedli nejméně učesaný výkon za tu dobu, co jsem v Teplicích. Ale výhra je pro nás stěžejní,“ vyprávěl po utkání trenér David Vavruška.

Teplice měly s Klokany potíže, vítězství spíše vydřely. „Bohemka je bojovné, organizované mužstvo, s velkou kondicí. Nebylo to proti ní vůbec jednoduché. Vítězství si proto cením hodně, protože se nerodilo lehce,“ soudil Vavruška.

Severočeši přitom vedli v průběhu 2:0 a směřovali k jistému zisku tří bodů. V závěru ale inkasovali, přesněji v 82. minutě po zásahu Schicka. A pak pro ně nastala horká třináctiminutovka! „Opět jsme si to v závěru zkomplikovali. Je vidět, že pokaždé, když se dopustíme nějakého nedůrazu, tak z toho inkasujeme. Potíže si tvoříme sami,“ litoval Vavruška.

Ten nechtěl připomínat zápas s Olomoucí, kdy Teplice vedly 2:0 a v nastaveném čase inkasovaly dva góly a o výhru přišly. Ale takové srovnání se znovu nabízelo. „Soustředěnost se učí, je to tréninkový proces. Výkon hráče se skládá z techniky, kondice a hlavy. Liga je vyrovnaná, každý může porazit každého. Pracujeme na tom, na koncentraci hráčů, soustředěnosti. Zápasy rozhoduje hlava,“ komentoval situaci, při níž Bohemka snížila na 2:1 po zjevném polevení koncentrace ze strany Teplic.

Utkání hodnotil i trenér Bohemians 1905 Roman Pivarník. „Utíkají nám body ze zápasů, ve kterých hrajeme dobře a jsme aktivní. Měli jsme na to, abychom v Teplicích bodovali. Věděli jsme, že Teplice hrají doma velmi aktivně, napadají, dostupují hráče. Bohužel jsme dostali gól už v osmé minutě. A to po velmi jednoduché situaci. Ve druhém poločase jsme změnili rozestavení na 4-2-2. V závěru jsme dokázali snížit, ale z dalších šancí už nevyrovnali. Dokázali jsme teplickou aktivitu eliminovat. Škoda, že jsme dostali první gól po zcela jednoduchém centru. Zbytečné chyby nás stály body,“ uzavřel Pivarník.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře