Teplice představily plán proti chuligánům a chtějí se dostat do pohárů

Tepličtí fotbalisté vstoupili do nové sezóny, ilustrační foto. Foto: FK Teplice/Martin KovaříkTepličtí fotbalisté vstoupili do nové sezóny, ilustrační foto. Foto: FK Teplice/Martin Kovařík

Teplice - Teplice pořádaly předsezónní tiskovou konferenci paradoxně až po prvním odehraném ligovém kole. Vedení klubu i trenér zhodnotili ambice severočeského klubu, své plány a celkovou situaci v českém fotbale.

Reklama

Jako první si vzal slovo Pavel Šedlbauer: "Finanční činnost klubu je pro nás rozhodující a sezóna je z tohoto pohledu zajištěná. Přestože podmínky jsou horší, protože AGC nevydělává tolik, kolik by potřebovala. Finanční stabilita klubu FK Teplice je ale zajištěna. V minulé sezóně jsem chtěl se dostat do evropských pohárů, což nám uteklo, ale je to prostě hra a byli jsme pátí, a tedy o jedno místo pod pozicí zaručující postup do předkola Evropské ligy," zhodnotil předseda představenstva.

A nejvyšší šéf Teplic pokračoval. "Jdeme ve své cestě a věříme, že se postupně z dlouhodobého hlediska do pohárů dostaneme. Dále bych chtěl poděkovat kraji, který nám poprvé v historii přispěl, a to dvěma miliony korun. Chceme podporu pro mládežnické kluby, které nás stojí deset milion korun, na druhou stranu zajišťujeme zábavu pro děti a mládež," řekl.

O sportovní stránce fotbalového "A" týmu se rozpovídal ředitel František Hrdlička. "Jsme rádi, že jsme tým udrželi, bohužel se zranil Vachoušek, ale přišel útočník Kapolongo a Jirásek ze Senica. Vrátil se Táborský po hostování v Baku. Mužstvo se nezměnilo a z mého pohledu je silnější, než tomu bylo na jaře. Tým je sehranější a věřím, že budeme hrát stejný fotbal jako na podzim," věřil.

Nejvíce dotazů pak směřovalo na trenéra Zdeňka Ščasného. "Naším cílem je vrátit se k výkonům z podzimu, je dobře, že tým zůstal pohromadě a nikdo neodešel. Hráči budou muset nahradit zraněné Vachouška s Jindráčkem, uvidíme, jak bude vypadat Táborský. Vrací se do sestavy Mahmutovič a Lüftner, kteří absentovali dlouho pro zranění. Takže musíme respektovat dobu, než se vrátí znovu do formy. Chceme přivést diváky na tribuny a chceme, aby to lidi bavilo," povídal někdejší kouč Sparty, Žižkova či Panathinaikosu Atény.

Hodně pinkantní pak byla situace kolem fotbalového flamendra a bouřliváka Martina Fenina. "Fenin je tady doma a hráčem FK Teplice s tím, že může kdykoli odejít. Je tady proto, aby hrál a trénoval a byl v plném zatížení. V minulosti byl pro nás velkým přínosem a chceme, aby byl připraven na jiné další angažmá," vysvětlil Hrdlička.

Fenin vytlačil ze sestavy Eugena Salamiho, při příchodu Kapolonga pak hráč z Nigérie už neměl v Teplicích místo. "V úvodu podzimu hrál například Salami, nyní máme mnoho cizinců bez evropského pasu a Salami se do té kvóty nevejde. Máme tu nového a gólovějšího Kapolonga. Jindráček s Vachouškem jsou zraněni, přestože kostra zůstala, uvidíme, jak si mužstvo sedne. Naopak přišel Jirásek, který by Vachouška měl nahradit, Fenin je také schopen nastupovat. Musíme najít optimální sestavu," vysvětlil Ščasný.

Hrdlička si pak pochvaloval změny na teplickém stadionu, které by měly zamezit pdoobným výtržnostem, jaké na konci minulé sezóny způsobili chuligáni Sparty a utkání tehdy málem předčasně ukončili. "Je pozitivní, že stadion je od sebe oddělen a už se nedá stadionem procházet. Je rozdělen na tři sektory, což pro domácí fanoušky nemusí být příjemné, ale zamezí se případným výtržnostem na stadionu a mezi sektory," byl spokojen ředitel klubu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Teplicko

SŽDC opraví i severočeská nádraží SŽDC opraví i severočeská nádraží
Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela
Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod
S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích
David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo

Musíme to opravit 🙂. A silničáři nikde, jen rozkopané silnice. Proč? Musíme to opravit 🙂. A silničáři nikde, jen rozkopané silnice. Proč?
Teplice chtějí hrát o poháry. Podaří se jim to? Teplice chtějí hrát o poháry. Podaří se jim to?
Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem

Liga bude zajímavá. Znovu chceme hrát nahoře, říká teplický Admir Ljevakovič Liga bude zajímavá. Znovu chceme hrát nahoře, říká teplický Admir Ljevakovič
Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo
Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky! Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky!


Komentáře