Teplice poprvé v sezóně vyhrály, trenér Vavruška si oddechl

Elvis Bratanovič: Foto: fkteplice.cz
Elvis Bratanovič: Foto: fkteplice.cz

Teplice - Před týdnem v 1. kole fotbalové SYNOT ligy Teplice ještě v nastaveném čase vedly o dvě branky, nakonec ale zápas s Olomoucí ještě ztratily a remizovaly. Tentokrát proti Slovácku už náskok udržely a vyhrály 2:0.

Reklama

Po zápase si oddechl i trenér Teplic David Vavruška. Přestože před týdnem působil po hororovém závěru zápasu vcelku klidně, úplně klidný být nemohl. Tentokrát už Teplice náskok udržely, vyhrály 2:0 a připsaly si do tabulky premiérové tři body. Celkově mají v tabulce čtyři.

„Utkání se mi líbilo. Nejen výsledkově, ale i herně. V našem novém herním stylu nemáme ještě vše dokonalé, ale byly tam dobré pasáže. Proti Slovácku to bylo složité utkání, soupeř nás prověřil. Vítězství považuji za zasloužené. Vytvořili jsme si dostatek brankových příležitostí a měli jsme i hodně střel,“ líčil po utkání se Slováckem trenér Teplic David Vavruška.

Při pozápasovém hodnocení přišlo i na téma posledního výpadku s Olomoucí. „Jsme rádi, že jsme přidali druhou branku, ale jak jsme viděli před týdnem, tak ani při vedení o dvě branky, nemůžeme být v klidu (úsměv),“ tvrdil Vavruška.

Teplice uhlídaly i kanonýra Libora Doška, který v prvním kolem sestřelil hattrickem Duklu Praha. „Na Doška jsme se připravovali a stoprocentně bránili a nakonec ho ubránili. Je to hráč, který rozhoduje zápasy,“ věděl trenér.

Vavruška nezařadil do sestavy zkušené hráče jako Milan Matula či Elvis Bratanovič. „Máme široký kádr, na soupisce nebyli Matula s Bratanovičem, máme 25 hráčů, z nichž každý může do utkání zasáhnout,“ dodal.

To jeho trenérský protějšek Svatopluk Habanec litoval porážky na severu Čech. „Jsem zklamaný z porážky a především ze způsobu naší hry. Nějaké šance jsme si vytvořili, ale Teplice jich měli více. Udělali jsme řadu zbytečných chyb, už od penalty jsme plno věcí řešily zbrkle. Teplice si počínaly zkušeněji, změnily způsob hry, hrají presink po celém hřišti. Bohužel především zkušení a starší hráči nezvládli svou roli,“ litoval Habanec.

Habanec byl také smutný z toho, že se neprosadil Došek. „Gól nedal, protože netrefil bránu. Proti Dukle ze čtyř střel vstřelil tři góly. Dnes pálil dvakrát, bohužel vedle. Domácí jej bránili na hranici pravidel, nakonec pokud by ho bránili slušně, tak by vstřelil hattrick. Ale náš celkový přístup k zápasu byl špatný,“ uzavřel kouč Slovácka.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře