Teplice nedávají góly a kouč Daniel Šmejkal nevylučuje příchod posily do útoku

Trenér Teplic Daniel Šmejkal. Foto: archiv FK Teplice
Trenér Teplic Daniel Šmejkal. Foto: archiv FK Teplice

Teplice - Fotbalisté Teplic ve 4. kole fotbalové ePojištění.cz ligy poprvé prohráli. Ačkoli do pátečního duelu ještě Teplice v sezóně ani neinkasovaly, tentokrát podlehly Mladé Boleslavi 1:2. Trenér Teplic Daniel Šmejkal ale věří, že to byla jen ojedinělá ztráta a v příštím kole v Jihlavě už budou žlutomodří bodovat.

Reklama

Severočeši brzy prohrávali, když už ve 12. minutě otevřel skóre mladoboleslavský Lukáš Magera. Ten zužitkoval Přikrylův centr na vzdálenější tyč a překonal brankáře Grigara.

„Do utkání jsme nenastoupili špatně, paradoxně jsme ale už brzy dostali gól. Dopustili jsme se chyby, nechali jsme volného Mageru u tyče a zbytečně inkasovali. Gól nás ochromil, trochu nás to srazilo,“ litoval kouč Teplic.

„Po vstřelené brance byla Boleslav lepší, ale ještě do přestávky jsme si vytvořili dvě velké šance. Ve druhé půli se hrálo nahoru-dolů, bohužel jsme inkasovali ještě podruhé. Záhy jsme snížili, ale už nedokázali vyrovnat. Snad to bude příště lepší,“ zoufal si Šmejkal.

Teplice srazily inkasované góly Magery a Mebrahta, snižující gól Martina Filla už nic neřešil.

Jak je Šmejkal spokojen s teplickým vstupem do sezóny? „V úvodních třech kolech jsme získali pět bodů. To bylo dobré a věřili jsme, že proti Boleslavi získáme další. To se ale nestalo, takže úplně spokojený nejsem,“ vysvětlil trenér.

„Mladá Boleslav je ale v útoku silná. Tři zápasy nám obrana hrála dobře. Nyní to také v defenzivě nebylo zlé, ale je chybou, že nedáváme góly,“ nastínil Šmejkal. Ten rovněž brzy stáhl ze hry Otto Urmu, který už v první minutě byl napomínán žlutou kartou, a hrozilo, že by byl později vyloučen.

Teplice ale ve čtyřech zápasech vstřelily jen dva góly. „Šance si tvoříme, ale sráží nás také smůla v koncovce. Proti Boleslavi jsme byli v útoku i nervózní,“ vysvětloval teplický lodivod.

Nebude chtít Šmejkal ještě přivést útočnou posilu? „Šance si vytváříme, tak snad střeleckou smůlu prolomíme. Přestupní termín ještě trvá, ještě jsme dalšího hráče do ofenzivy nepřivedli, ale nevylučujeme, že ještě někoho do týmu získáme,“ zůstal Šmejkal tajemný.

„Nechceme panikařit, prohráli jsme, ale snad v příštím zápase v Jihlavě to bude lepší a snad už body získáme,“ dodal trenér na závěr.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře