Teplice chtějí hrát o poháry. Podaří se jim to?

Stadion FK Teplice. Foto: archiv MojeTeplicko.cz
Stadion FK Teplice. Foto: archiv MojeTeplicko.cz

TEPLICE - Fotbalisté Teplic už v sobotu vstoupí do dalšího ročníku české nejvyšší soutěže. Severočeský klub v uplynulém ročníku skončil na pátém místě a s podobným umístěním by klubové vedení bylo spokojené i nyní.

Reklama

Tepličtí chtějí v nové sezóně potrápit ligové favority a nezříkají se bitvy o evropské poháry.

"Rádi bychom navázali na výsledky z minulé sezóny, které byly velmi dobré. Je škoda, že nám scházel v minulé sezóně jeden gól k tomu, abychom hráli evropský pohár. O poháry chceme bojovat i letos. Chceme uspět v lize i MOL Cupu," řekl předseda představenstva klubu Pavel Šedlbauer.

Přes léto klub provedl pouze několik změn v hráčském kádru. "Ohlásili jsme konec smlouvy u Nivalda, kariéru ukončil Štěpán Vachoušek, na hostování odešli Petr Kodeš do Viktorie Žižkov, Jan Plachý do Litoměřicka, Marek Strada do Sokolova a na přestup do Ústí zamířil Daniel Richter. Naopak přišli Jan Rezek, Haljeta, Gebert, Suchan a stejně tak na roční hostování Daniel Trubač ze Slavie," nastínil klubový ředitel Petr Hynek.

Podle trenéra Daniela Šmejkala by vůdcovskou roli po ukončení kariéry Štěpána Vachouška měl převzít zkušený Jan Rezek, který přišel z Příbrami.

Díru po plánovaném zimním odchodu stopera Alexandra Šušnjara by měl zacelit mladý Alex Král, který je v klubu už od loňské zimy, když přišel z juniorky Slavie.

Teplice se po finanční stránce nemohou pustit do závodů s pražskými celky Spartou a Slavií, které přivedly řadu zahraničních hvězd. Ambice Severočeši ale nesnižují.

"Děkuji sportovnímu vedení za výsledky z minulé sezóny, které byly velmi dobré. Samozřejmě se tím změnilo vnímání Teplic v kontextu celé ligy. Po sezóně 2015-2016, kdy sportovní obraz Teplic nebyl příliš úspěšný, se vnímání klubu po minulém ročníku podstatně zlepšilo. Tím budeme pod větším tlakem," dodal teplický šéf Pavel Šedlbauer.

Tip redakce: 5. místo


Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře