Teď jsem zkušenější, říká obránce Marek Baránek po návratu z Varů do Litvínova

Marek Baránek. Foto: SeveročeskýDeník.czMarek Baránek. Foto: SeveročeskýDeník.cz

LITVÍNOV - Hokejový obránce Marek Baránek se před startem nového ročníku Tipsport extraligy vrátil z dlouhodobého hostování v Karlových Varech do Litvínova. S klubem ze západu Čech na jaře sestoupil z extraligy, v Litvínově by měl zažít světlejší zítřky.

Reklama

Jak okomentujete svůj návrat do Litvínova z hostování v Karlových Varech?

Po roce a půl v Karlových Varech jsem se těšil do Litvínova. Ve Varech jsem byl ale samozřejmě spokojený. V Litvínově už jsem byl a znal jsem většinu týmu, takže se vracím do známé kabiny.

Jaká by měla být vaše role?

To sám nevím (úsměv). Budu chtít být důrazný, blokovat střely, pomáhat týmu. Do ofenzivy bych se asi tolik pouštět neměl. Předpokládám, že budu dohrávat souboje a dávat tomu důraz.

Lze předpokládat, že dostanete více šancí na ledě, než při vaší první štaci v Litvínově před dvěma lety?

Musím se o místo v sestavě poprat. Obránců máme v Litvínově dostatek. Doufám však, že svůj prostor dostanu.

V dresu Karlových Varů jste při soubojích s Litvínovem byl hodně důrazný. Míval jste proti Vervě speciální motivaci?

To bych neřekl. Já takhle hraji proti všem soupeřům. Snažím se hrát důrazně, je to můj styl hry. Ale když jsme hráli s Litvínovem, s klukama jsme se před utkáním trochu hecovali.

Hecoval jste se i se staronovými litvínovskými spoluhráči při svém návratu do kádru Vervy?

S některými hráči jsem mluvil, probírali jsme, jak jsem zranil Robina Hanzla, což jsem samozřejmě nechtěl. Tým mě vzal v pohodě. Pak jsem ještě mluvil i s Robinem a byli jsme v pohodě.

Cítíte se být už zkušenějším hráčem po angažmá ve Varech?

Samozřejmě se cítím jistější, ve srovnání s obdobím, kdy jsem tam přicházel. Za ten rok a půl jsem v dresu Varů odehrál hodně zápasů a dostal velký prostor. Určitě jsem připravenější, než když jsem tam předtím odcházel.

Jak se těšíte na blížící se start sezóny hokejové extraligy?

Na extraligu se těšíme všichni. Samozřejmě, že příprava není to samé jako pak už ostrá sezóna. I když letní příprava a přípravné duely jsou samozřejmě potřeba.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Další útok Islámského státu ve Francii? Další útok Islámského státu ve Francii?
Nové koupaliště v České Lípě zatím nebude. Město projekt stoplo Nové koupaliště v České Lípě zatím nebude. Město projekt stoplo
Jablonec už ví, jak má vypadat dopravní terminál. Zhmotní se vize? Jablonec už ví, jak má vypadat dopravní terminál. Zhmotní se vize?

Místo zimního stadiónu vzniká v centru Teplic další obchodní centrum Místo zimního stadiónu vzniká v centru Teplic další obchodní centrum
Jaké budou dopady jabloneckého referenda o zákazu hazardu? Jaké budou dopady jabloneckého referenda o zákazu hazardu?
Ruina bývalého hotelu Imperátor v Teplicích jde k zemi Ruina bývalého hotelu Imperátor v Teplicích jde k zemi

Penta nabídla za Lužickou nemocnici 1 korunu. Město je v šoku Penta nabídla za Lužickou nemocnici 1 korunu. Město je v šoku
Proč Palachova ulice v Litoměřicích vypadá po rekonstrukci jinak než městský bulvár? Proč Palachova ulice v Litoměřicích vypadá po rekonstrukci jinak než městský bulvár?
Na pomezí Hracholusk a Podlusk vznikne relaxační zóna Na pomezí Hracholusk a Podlusk vznikne relaxační zóna

Roudnický krytý bazén po opravě se otevírá veřejnosti Roudnický krytý bazén po opravě se otevírá veřejnosti
Krytý plavecký bazén v Lovosicích mění otevírací dobu, zimní stadión končí sezónu Krytý plavecký bazén v Lovosicích mění otevírací dobu, zimní stadión končí sezónu
Stavbou Ústeckého kraje 2017 je litoměřické autobusové nádraží Stavbou Ústeckého kraje 2017 je litoměřické autobusové nádraží


Komentáře