Teď jsem zkušenější, říká obránce Marek Baránek po návratu z Varů do Litvínova

Marek Baránek. Foto: SeveročeskýDeník.czMarek Baránek. Foto: SeveročeskýDeník.cz

LITVÍNOV - Hokejový obránce Marek Baránek se před startem nového ročníku Tipsport extraligy vrátil z dlouhodobého hostování v Karlových Varech do Litvínova. S klubem ze západu Čech na jaře sestoupil z extraligy, v Litvínově by měl zažít světlejší zítřky.

Reklama

Jak okomentujete svůj návrat do Litvínova z hostování v Karlových Varech?

Po roce a půl v Karlových Varech jsem se těšil do Litvínova. Ve Varech jsem byl ale samozřejmě spokojený. V Litvínově už jsem byl a znal jsem většinu týmu, takže se vracím do známé kabiny.

Jaká by měla být vaše role?

To sám nevím (úsměv). Budu chtít být důrazný, blokovat střely, pomáhat týmu. Do ofenzivy bych se asi tolik pouštět neměl. Předpokládám, že budu dohrávat souboje a dávat tomu důraz.

Lze předpokládat, že dostanete více šancí na ledě, než při vaší první štaci v Litvínově před dvěma lety?

Musím se o místo v sestavě poprat. Obránců máme v Litvínově dostatek. Doufám však, že svůj prostor dostanu.

V dresu Karlových Varů jste při soubojích s Litvínovem byl hodně důrazný. Míval jste proti Vervě speciální motivaci?

To bych neřekl. Já takhle hraji proti všem soupeřům. Snažím se hrát důrazně, je to můj styl hry. Ale když jsme hráli s Litvínovem, s klukama jsme se před utkáním trochu hecovali.

Hecoval jste se i se staronovými litvínovskými spoluhráči při svém návratu do kádru Vervy?

S některými hráči jsem mluvil, probírali jsme, jak jsem zranil Robina Hanzla, což jsem samozřejmě nechtěl. Tým mě vzal v pohodě. Pak jsem ještě mluvil i s Robinem a byli jsme v pohodě.

Cítíte se být už zkušenějším hráčem po angažmá ve Varech?

Samozřejmě se cítím jistější, ve srovnání s obdobím, kdy jsem tam přicházel. Za ten rok a půl jsem v dresu Varů odehrál hodně zápasů a dostal velký prostor. Určitě jsem připravenější, než když jsem tam předtím odcházel.

Jak se těšíte na blížící se start sezóny hokejové extraligy?

Na extraligu se těšíme všichni. Samozřejmě, že příprava není to samé jako pak už ostrá sezóna. I když letní příprava a přípravné duely jsou samozřejmě potřeba.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Trable s rekonstrukcí radnice v Jablonci nad Nisou nekončí Trable s rekonstrukcí radnice v Jablonci nad Nisou nekončí
V mostecké Bělehradské ulici je změna dopravního režimu, vznikl i nový parking V mostecké Bělehradské ulici je změna dopravního režimu, vznikl i nový parking
V Litvínově vyroste nová kotelna za miliardu. Postaví ji Unipetrol V Litvínově vyroste nová kotelna za miliardu. Postaví ji Unipetrol

Cena benzínu i nafty roste. Kolik zaplatí řidiči na severu Čech? Cena benzínu i nafty roste. Kolik zaplatí řidiči na severu Čech?
Lovci suverénně postoupili do čtvrtfinále Českého poháru! Lovci suverénně postoupili do čtvrtfinále Českého poháru!
VIZUALIZACE: Koupaliště v České Lípě je blíž k realizaci. Město hledá stavební firmu VIZUALIZACE: Koupaliště v České Lípě je blíž k realizaci. Město hledá stavební firmu


Komentáře