Start do soutěže máme úspěšný, říká trenér fotbalistů Ústí nad Labem Jiří Skála

Trenér Jiří Skála. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Trenér Jiří Skála. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n.L. - Fotbalisté Ústí nad Labem se ve 2. kole Fotbalové národní ligy poprvé představili před domácím publikem. A hned divákům naservírovali jasné vítězství 3:0 nad Sokolovem. "Jsme rádi, že jsme odčinili porážku z prvního kola ve Frýdku-Místku a nyní jsme náš výkon podpořili tříbodovým ziskem," pochvaloval si trenér Army Jiří Skála.

Reklama

Nad Sokolovem jste vyhráli 3:0, ale hodně jste se zlobil při vyloučení Jakuba Píchy ve druhém poločase. Co se tam stalo?

Hned jsem mu to vytkl. Protože, když šel na hřiště, říkal jsem mu, že musí být herně disciplinovaný. Je trochu impulzivní hráč, ale dal jsem mu pokyny, aby byl nad věcí při nějakých sporných okamžicích. Přesto neudržel nervy a nechal se vyloučit.

Naopak Pavel Moulis se ústeckým fanouškům uvedl dvěma góly...

Je to pro nás důležitý hráč. Víme, že je gólový a že se umí prosazovat. Snad na svůj výkon naváže i v dalších zápasech. Škoda, že už neproměnil nějakou šanci v předchozím zápase ve Frýdku-Místku.

Po dvou zápasech máte tři body v tabulce. Panuje s tím spokojenost?

Považuji to za dobrý start. Ve Frýdku jsme chtěli uspět, ale prohráli jsme. Přestože jsme si tam vytvořili řadu šancí, které jsme neproměnili. A výkon proti Sokolovu byl kvalitní. Máme ofenzivní tým a na útoku jsme přes léto hodně pracovali. Ale i po výhře 3:0 nad Sokolovem musíme být pokorní.

V příštím kole hrajete proti Baníku Ostrava. Jaký to bude soupeř?

Je to tradiční klub, sestoupili z první ligy. Pro nás se bude jednat o velmi atraktivní utkání. Mají mladý tým, ale jejich trenér Petržela s takovými hráči umí pracovat. Čeká nás těžký zápas.

Navíc budete čelit zkušenému kouči Vlastimilu Petrželovi...

Trenér Petržela je velká osobnost a rád se s takovým koučem potkám. Od takového trenéra se můžete hodně naučit.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře