Španěl Romera se v dresu Jablonce těší na Evropu

José Antonio Romera. Foto: SeveročeskýDeník.czJosé Antonio Romera. Foto: SeveročeskýDeník.cz

Jablonec n/N. - Pravý obránce Jose Antonio Romera je pevnou součástí sestavy fotbalistů FK Jablonec. V minulé sezóně odehrál španělský bek za jablonecký klub osmadvacet ze třiceti prvoligových zápasů, nastupoval pravidelně i v české pohárové soutěži. A momentálně se připravuje s týmem na nadcházející sezónu, v níž se těší i na starty v evropských pohárech.

Reklama

Po loňském příchodu z pražské Dukly se v Jablonci rychle zabydlel. Pomáhá mu i komunikace v češtině, v níž dělá velké pokroky a dokáže v ní rozmlouvat i se zástupci médií. „V České republice jsem nepřetržitě už tři roky. Čeština je těžký jazyk, ale myslím, že s přibývajícím časem mluvím pořád lépe,“ usmíval se Romera.

Přiznal, že nečekal tak velký počet startů za Jablonec, kde je velká hráčská konkurence. „A vypadá to, že jako mužstvo budeme v příští sezóně ještě silnější. Takže už příprava je hodně tvrdá. Ale vzhledem k tomu, jaký program máme před sebou, tak trénink i přípravné zápasy jen potřebujeme,“ podotkl obránce.

I na jeho postu dojde nejspíš k posílení. Přesto chce zůstat jedničkou na místě pravého obránce. „Jsem připraven na sérii utkání, i když nevím, jak to bude s doplněním kádru,“ uvažoval. Přijít by měl ruský talent Karavajev z pražské Dukly. „Je to asi dobrý hráč. Ale jak jsem říkal, sezóna bude dlouhá a každý z týmu se bude snažit přispět k tomu, abychom zvládli několik soutěží najednou,“ zdůraznil Romera, který vstřelil vůbec první gól Jablonce v letošní letní přípravě. Naznačil tak, že kromě defenzivních úkolů dovede i zakončovat.

A s odhodláním směřuje svoje myšlenky k účasti Jablonce v Evropské lize. Třebaže klub se jí zúčastní po roční přestávce, španělský fotbalista se chystá na svou premiéru. „Když bojovali Jablonečtí naposledy v Evropě, tak jsem tady ještě nebyl. S Duklou Praha jsme poháry nehráli, proto mě bude čekat něco úplně nového,“ rozebíral pohárové téma.

Bojí se nervozity? „Myslím, že ne. V přípravě makáme a budeme snad dobře rozehraní. Chceme vyhrát, i když neznáme jméno prvního soupeře. Žádné přání, koho bychom chtěli potkat, nemám. Ale když jsem se probíral kluby, s kým bychom se mohli v případě našeho postupu v další fázi setkat, tak tam je i Atletico Bilbao ze Španělska. Znám tamní velký a krásný stadión, ale nikdy jsem tam nehrál,“ dodal Jose Romera.

ČTĚTE: Zimu snáším hůře, nejsem zvyklý na studený vzduch, říká Španěl Jose Antonio Romera

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře