Španěl Romera se v dresu Jablonce těší na Evropu

José Antonio Romera. Foto: SeveročeskýDeník.cz
José Antonio Romera. Foto: SeveročeskýDeník.cz

Jablonec n/N. - Pravý obránce Jose Antonio Romera je pevnou součástí sestavy fotbalistů FK Jablonec. V minulé sezóně odehrál španělský bek za jablonecký klub osmadvacet ze třiceti prvoligových zápasů, nastupoval pravidelně i v české pohárové soutěži. A momentálně se připravuje s týmem na nadcházející sezónu, v níž se těší i na starty v evropských pohárech.

Reklama

Po loňském příchodu z pražské Dukly se v Jablonci rychle zabydlel. Pomáhá mu i komunikace v češtině, v níž dělá velké pokroky a dokáže v ní rozmlouvat i se zástupci médií. „V České republice jsem nepřetržitě už tři roky. Čeština je těžký jazyk, ale myslím, že s přibývajícím časem mluvím pořád lépe,“ usmíval se Romera.

Přiznal, že nečekal tak velký počet startů za Jablonec, kde je velká hráčská konkurence. „A vypadá to, že jako mužstvo budeme v příští sezóně ještě silnější. Takže už příprava je hodně tvrdá. Ale vzhledem k tomu, jaký program máme před sebou, tak trénink i přípravné zápasy jen potřebujeme,“ podotkl obránce.

I na jeho postu dojde nejspíš k posílení. Přesto chce zůstat jedničkou na místě pravého obránce. „Jsem připraven na sérii utkání, i když nevím, jak to bude s doplněním kádru,“ uvažoval. Přijít by měl ruský talent Karavajev z pražské Dukly. „Je to asi dobrý hráč. Ale jak jsem říkal, sezóna bude dlouhá a každý z týmu se bude snažit přispět k tomu, abychom zvládli několik soutěží najednou,“ zdůraznil Romera, který vstřelil vůbec první gól Jablonce v letošní letní přípravě. Naznačil tak, že kromě defenzivních úkolů dovede i zakončovat.

A s odhodláním směřuje svoje myšlenky k účasti Jablonce v Evropské lize. Třebaže klub se jí zúčastní po roční přestávce, španělský fotbalista se chystá na svou premiéru. „Když bojovali Jablonečtí naposledy v Evropě, tak jsem tady ještě nebyl. S Duklou Praha jsme poháry nehráli, proto mě bude čekat něco úplně nového,“ rozebíral pohárové téma.

Bojí se nervozity? „Myslím, že ne. V přípravě makáme a budeme snad dobře rozehraní. Chceme vyhrát, i když neznáme jméno prvního soupeře. Žádné přání, koho bychom chtěli potkat, nemám. Ale když jsem se probíral kluby, s kým bychom se mohli v případě našeho postupu v další fázi setkat, tak tam je i Atletico Bilbao ze Španělska. Znám tamní velký a krásný stadión, ale nikdy jsem tam nehrál,“ dodal Jose Romera.

ČTĚTE: Zimu snáším hůře, nejsem zvyklý na studený vzduch, říká Španěl Jose Antonio Romera

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře