Souhrn hokejové extraligy: Litvínov porazil Spartu!

Radost hokejistů Litvínova. Foto: archiv HC Verva LitvínovRadost hokejistů Litvínova. Foto: archiv HC Verva Litvínov

Severní Čechy - V 6. kole hokejové Tipsport extraligy zaujal obhájce titulu z Litvínova, který porazil doma Spartu 3:2 po nájezdech a dal tak snad zapomenout na porážky z posledních čtyř zápasů. Ze severočeských celků pak uspěl i Liberec, naopak porážku si připsal Chomutov.

Litvínov se v úvodu sezony nedařilo, v neděli ale v utkání 6. kola porazil favorizovanou Spartu. Ačkoli Vevra prohrávala 0:1 a 1:2, utkání dokázala otočit ve svůj prospěch a druhý bod si připsala při vítězných nájezdech.

Za Vervu skóroval Hübl, který proměnil i rozhodující nájezd, druhou branku pak zaznamenal Šrámek.

"Chtěl bych klukům poděkovat za bojovný výkon, protože jsme nebyli v lehké situaci po těch předchozích zápasech a závěrečných třetinách, které jsme odehráli předtím. Dnes se nám třetí třetina už víc povedla. Odehráli jsme dnes dobré utkání, výkony by mohly jít pomalu nahoru," říkal po utkání asistent trenéra Litvínova Ondřej Weissmann.

Liberec si vyšlápl na Oceláře z Třince, které přetlačil 2:1. Za Tygry se trefili Jonák s Řepíkem, za Třinec korigoval jen v 58. minutě Nosek.

Bílí Tygři mají v úvodu sezony solidní formu a momentálně jsou v tabulce třetí.

Naopak prohráli Piráti z Chomutova, kteří po psoledních výhrách překvapivě prohráli v Olomouci 2:5. Za Chomutov skórovali Růžička mladší se s Klenářem, hvězdný Roman Červenka tentokrát získal jen bod za asistenci u prvního gólu.

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x

» Další zprávy z regionu Mostecko

Sever Čech trápí zápřednice. Zvýšený výskyt hlásí Chomutov a Most Sever Čech trápí zápřednice. Zvýšený výskyt hlásí Chomutov a Most
Smrt v přímém přenosu na sociální síti. Dívka zemřela při autonehodě Smrt v přímém přenosu na sociální síti. Dívka zemřela při autonehodě
Chci se prosadit v reprezentační dvacítce, říká litvínovský Kristian Reichel Chci se prosadit v reprezentační dvacítce, říká litvínovský Kristian Reichel

Urve Litvínov přímý postup do čtvrtfinále? Naposledy překvapil Kometu Brno Urve Litvínov přímý postup do čtvrtfinále? Naposledy překvapil Kometu Brno
Litvínov zradila koncovka, Olomouci nedal gól. Příště bude hájit třetí místo ve Zlíně Litvínov zradila koncovka, Olomouci nedal gól. Příště bude hájit třetí místo ve Zlíně
Dětští příznivci klaunománie měli zbraně, policie zasáhla Dětští příznivci klaunománie měli zbraně, policie zasáhla