Souhrn Champions Hockey League: Postupuje Litvínov s Libercem!

Momentka z utkání Litvínov - Vienna Capitals. Foto: archiv HC Verva LitvínovMomentka z utkání Litvínov - Vienna Capitals. Foto: archiv HC Verva Litvínov

Severní Čechy - Nadmíru vydařené bylo první kolo play-off hokejové Ligy Mistrů pro české a hlavně severočeské celky. Do osmifinále této mezinárodní hokejové soutěže postoupily hned tři a mezi nimi také dva Severočeši: Litvínov a Liberec! Severočeské duo pak doplnila Sparta, která vyřadila Curych.

Litvínov nastoupil proti celku Vienna Capitals a z Vídně si přivezl výhru 4:3. Odveta byla ale zcela otevřená a hosté litvínovským nic nedarovali. V řádné hrací době vyhrála Vídeň nad Litvínovem 2:1 a muselo se prodlužovat. O postupujícím rozhodlo více vstřelených branek v obou zápasech.

O postupu Litvínova rozhodl v páté minutě nastaveného času František Lukeš a po výsledcích 4:3 a 2:2 po prodloužení (celkové skóre 6:5 pro Litvínov), postoupila právě Verva!

"Skvěle mě našel Viktor Hübl a se zavřenýma očima jsem vystřelil. Naštěstí to tam padlo, za postup jsme rádi," komentoval svou postupovou trefu a radost střelec vítězné branky František Lukeš z 65. minuty.

"Vstřelil jsem gól i při prvním zápase v Rakousku, jen v české extralize mi to tam zatím nepadá," dodal Lukeš.

Litvínov, který tak v extraligové soutěži zatím tápe, si alespoň spravil chuť v Lize Mistrů, ve které dokázal postoupit do osmifinále, tedy mezi nejlepších šestnáct týmů. V něm se střetne se švédskou Frölundou.

V brance Vervu podržel proti Vídni gólman Horák, který dostal přednost před brankářskou jedničkou Janusem a Petráskem, který chytal ve Vídni a tentokrát Horákovi kryl záda. Právě Horák potvrdil svou formu, přitom v dosavadním průběhu sezóny nastupoval převážně v dresu Mostu ve WSM lize.

Litvínov postoupil, ale ze hry svých svěřenců kouč Radim Rulík u vytržení nebyl. "S výkonem jsme spokojeni nebyli. Podržel nás brankář Horák. V pátek proti Chomutovu bychom s tímhle neuspěli," přemítal trenér.

Postup slaví i liberečtí Bílí Tygři, kteří vyhráli na ledě švédského Linköpingu 6:3. Tygři vedli už v 9. minutě 3:0, později 5:1, takže o jasné výhře českého týmu nemohlo být pochyb.

Za Liberec skórovali dvakrát Řepík, Bulíř, Jelínek a Radivojevič. Bílí Tygři tak navázali na předchozí domácí výhru 4:1 a úspěšnější byli i v odvetě. V osmifinále si Liberec zahraje se švýcarským Davosem.

» Další zprávy z regionu Mostecko

Sever Čech trápí zápřednice. Zvýšený výskyt hlásí Chomutov a Most Sever Čech trápí zápřednice. Zvýšený výskyt hlásí Chomutov a Most
Smrt v přímém přenosu na sociální síti. Dívka zemřela při autonehodě Smrt v přímém přenosu na sociální síti. Dívka zemřela při autonehodě
Chci se prosadit v reprezentační dvacítce, říká litvínovský Kristian Reichel Chci se prosadit v reprezentační dvacítce, říká litvínovský Kristian Reichel

Urve Litvínov přímý postup do čtvrtfinále? Naposledy překvapil Kometu Brno Urve Litvínov přímý postup do čtvrtfinále? Naposledy překvapil Kometu Brno
Litvínov zradila koncovka, Olomouci nedal gól. Příště bude hájit třetí místo ve Zlíně Litvínov zradila koncovka, Olomouci nedal gól. Příště bude hájit třetí místo ve Zlíně
Dětští příznivci klaunománie měli zbraně, policie zasáhla Dětští příznivci klaunománie měli zbraně, policie zasáhla