Souboj v Jablonci asi rozhodne první gól, soudí teplický gólman Jakub Diviš

Brankář Jakub Diviš. Foto: SeveročeskýDeník.cz
Brankář Jakub Diviš. Foto: SeveročeskýDeník.cz

TEPLICE - Už v sobotu vstoupí fotbalisté Teplic do ligového jara v rámci 16. kola HET ligy. A to hned v rámci severočeského derby v Jablonci. Soudě podle posledního přípravného zápasu s Táborskem to vypadá, že v Jablonci nastoupí v teplické bráně Jakub Diviš. "Na start ligy se těšíme," komentuje v rozhovoru právě 31letý gólman.

Reklama

Nastoupil jste v generálce proti Táborsku. Známená to, že do jarní části sezóny vstoupíte jako brankářská jednička?

Trenér je zodpovědný za sestavu, na koho ukáže, jde do brány. Pokud jsem na hřišti, snažím se předvést svůj nejlepší výkon. S Tomášem Grigarem máme výborný vztah. Nemáme určeno, kdo je jednička nebo dvojka. Teď trenér ukázal na mě, tak to vypadá, že do jara vstoupím jako první gólman. Ale může se stát, že hned od dalšího zápasu do branky zase půjde Tomáš. Je důležité, aby gólmani spolu fungovali, aby to šlapalo a pak jsme schopní pomáhat týmu.

Jak hodnotíte zimní přípravu Teplic?

Z přípravy mám dobrý dojem, odehráli jsme kvalitní zápasy na soustředění na Kypru. V Čechách se přes zimu hraje na umělé trávě, což je specifické. Ale na Kypru jsme odehráli tři zápasy na přírodním trávníku a odehráli jsme to dobře. Výsledek s Partizanem Bělehrad byl pro nás až trochu krutý, ale jistě nás to posunulo dál.

Jak funguje vaše součinnost s obranou?

Nemyslím si, že by defenziva skřípala. Do branky jsem se dostal na konci podzimu a myslím si, že jsme zásadní problém neměli. Ani předtím v létě, když jsem přišel do týmu. Kluci skvěle bránili, nedostávali jsme moc gólů. Teď přišel do obrany Pavel Čmovš, takže si myslím, že obrana funguje dobře. Nepouštěli jsme soupeře ani moc do šancí.

V zimě jste zkoušeli rozestavení 3-5-2, co říkáte na tří obráncový systém?

Je to zajímavý styl. Ať už směrem do defenzivy, když před vámi je více obránců, tak i směrem k přechodu do útoku, kdy je více hráčů nahoře v útoku. Trenér si to chtěl nazkoušet. Někdy jsou vývoje zápasů takové, že potřebujete změnit systém hry a je super, že jsme si to v přípravě mohli vyzkoušet.

Co očekáváte od sobotního ligového startu v Jablonci?

Bude to těžký zápas ve velké zimě v Jablonci na severu. Musíme na hřišti nechat všechno a může se stát cokoli. S Jabloncem jsou to vždy vyrovnané zápasy. Bude hodně důležité, kdo vstřelí první gól. Z počátku to asi bude oťukávaná, očekávám těžký terén. Těšíme se na start ligy, proto jsme se teď v zimě dva měsíce připravovali.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře