Slovan Ústí si vybojoval play-off, chystá se na Piráty Chomutov

Z utkání Slovan Ústí - SK Kadaň. Foto: Karel Dvořáček/Sporty Ústí
Z utkání Slovan Ústí - SK Kadaň. Foto: Karel Dvořáček/Sporty Ústí

Ústí n/L. - Slovan si na domácím ledě vybojoval play-off třetí výhrou nad Kadaní. Nyní Ústí nad Labem čekají Piráti Chomutov.

Reklama

"Přesilové hry ve vyřazovacích bojích rozhodují, k vidění je hodně faulů. Jsme rádi, že se nám v početních výhodách podařilo prosadit," komentoval po vítězném utkání Miroslav Mach. Slovan porazil SK Kadaň 2:0. Konečný stav série 3:1 na zápasy.

"Série se lámala po prvním měření si v Kadani. Michael Petrásek podal suprový výkon, ale klobouk dolů před všemi kluky. Smekáme s Tomášem Marešem před hráči za to, co dokázali za poslední měsíc a v předkole play-off. Postup do čtvrtfinále play-off pro nás znamená velký úspěch," hodnotil trenér Slovanu.

Miroslav Mach připomněl složitou situaci před začátkem sezóny, kdy nebylo jasné, zda hokej v Ústí bude pokračovat. "Nikdo před sezónou nevěděl, jestli se začne hrát, následně se mluvilo o záchraně. Chomutov je favorit soutěže, ale zkusíme Piráty potrápit, jsme schopní s nimi hrát vyrovnané duely."

To kouč Kadaně Jaroslav Beck byl z vývoje série zklamaný. "Rozhodla zkušenost a šikovnost domácích, kteří využili váhové převahy. My byli přemotivovaní, soupeř si vynutil fauly."

"V úvodu jsme měli spoustu vyloučených, do všeho jsem dali více síly. Od poloviny zápasu jsme se s něčím srovnali a pro naše některé juniory se jednalo o obrovskou zkušenost. Vyřazovací boje se hrají venku jinak než doma, dohráli jsme střetnutí se vztyčenou hlavou," uvedl směrem ke svým svěřencům.

"Tato parta si sáhla na dno a snažila se pro úspěch v utkání udělat maximum. Rozhodujícím momentem celé série byl první duel, kdy jsme byli křečovití, dřevění, neměli jsme správný pohyb, přestože jsme byli opticky lepší," dodal Jaroslav Beck.

V pondělí 16. února 2015 následuje čtvrtfinálový duel play-off, které bude Slovan Ústí hrát s Piráty Chomutov.

OBRAZEM: Hokejové utkání Slovan Ústí - SK Kadaň

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře