Slovan Ústí nestačil na Chomutov. Piráti jsou v semifinále play-off

Z utkání Slovan Ústí - Piráti Chomutov. Foto: Karel Dvořáček/Sporty ÚstíZ utkání Slovan Ústí - Piráti Chomutov. Foto: Karel Dvořáček/Sporty Ústí

Ústí n/L, Chomutov - Vynutili si šestý zápas, ale vysoko prohráli. Hokejisté Slovanu Ústí nestačili na Chomutov. Piráti vyhráli 6:1, stav série 4:2 a postupují do semifinále 1. ligy.

Reklama

Téměř čtyři tisíce diváků sledovalo šesté vzájemné utkání ve čtvrtfinále play-off. Na ústeckém ledě Slovan nestačil na favorizovaný Chomutov. Piráti tentokrát neponechali nic náhodě a po první vyrovnané třetině po zbytek zápasu vše měli ve své režii. Ve druhé třetině nasázeli Ústí tři góly, ve třetí třetině další dva.

"Nedělní utkání se zlomilo, když jsme v závěru druhé třetiny odskočili na 3:1 a další góly přidali ve třetí části. Řekl bych, že jsme na konci duelu měli více sil a zbytek střetnutí si pohlídali," řekl po vítězném utkání Aleš Totter z chomutovského celku.

I přes prohru byl s utkáním spokojen ústecký kouč Miroslav Mach. "První třetinu jsme odehráli dobře, poté jsme soupeře zbytečnými vyloučeními dostali do hry. Chomutov vstřelil dva góly z přesilových her a my v závěru neměli síly, abychom utkání zvrátili. Odehráli jsme podle mého názoru parádní zápas a Piráty jsme potrápili."

Chomutovský Totter zalitoval, že série z pohledu Pirátů byla příliš dlouhá. "Série mohla trvat delší i kratší dobu. Každý čekal jednoznačnou sérii, dostali jsme se pod určitý tlak tím, že jsme ven jeli za stavu 1:1 na zápasy a za stavu 3:1 na zápasy nám chyběl doma gól. Toto nám může pomoct do další série, Ústí nad Labem si sérii užívalo. Ve čtvrtfinále play-off nám hodně pomohla oslabení, která jsme trénovali."

Podobně to viděl Miroslav Mach. "Za klíčový moment série bych se nebál označit první utkání, kdy jsme dlouho hráli 1:1, ale následně jsme inkasovali. Každopádně Chomutov je lepší mužstvo, byli jsme rádi, že jsme ho dvakrát porazili. Stav 2:4 na zápasy je pro nás vynikající výsledek, škoda, že jsme nedokázali vyhrát před vlastními fanoušky, ale zvítězili jsme v Chomutově a stydět se za co nemáme."

OBRAZEM: Fotogalerie ze zápasu

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře