Slovan Ústí nestačil na Chomutov. Piráti jsou v semifinále play-off

Z utkání Slovan Ústí - Piráti Chomutov. Foto: Karel Dvořáček/Sporty Ústí
Z utkání Slovan Ústí - Piráti Chomutov. Foto: Karel Dvořáček/Sporty Ústí

Ústí n/L, Chomutov - Vynutili si šestý zápas, ale vysoko prohráli. Hokejisté Slovanu Ústí nestačili na Chomutov. Piráti vyhráli 6:1, stav série 4:2 a postupují do semifinále 1. ligy.

Reklama

Téměř čtyři tisíce diváků sledovalo šesté vzájemné utkání ve čtvrtfinále play-off. Na ústeckém ledě Slovan nestačil na favorizovaný Chomutov. Piráti tentokrát neponechali nic náhodě a po první vyrovnané třetině po zbytek zápasu vše měli ve své režii. Ve druhé třetině nasázeli Ústí tři góly, ve třetí třetině další dva.

"Nedělní utkání se zlomilo, když jsme v závěru druhé třetiny odskočili na 3:1 a další góly přidali ve třetí části. Řekl bych, že jsme na konci duelu měli více sil a zbytek střetnutí si pohlídali," řekl po vítězném utkání Aleš Totter z chomutovského celku.

I přes prohru byl s utkáním spokojen ústecký kouč Miroslav Mach. "První třetinu jsme odehráli dobře, poté jsme soupeře zbytečnými vyloučeními dostali do hry. Chomutov vstřelil dva góly z přesilových her a my v závěru neměli síly, abychom utkání zvrátili. Odehráli jsme podle mého názoru parádní zápas a Piráty jsme potrápili."

Chomutovský Totter zalitoval, že série z pohledu Pirátů byla příliš dlouhá. "Série mohla trvat delší i kratší dobu. Každý čekal jednoznačnou sérii, dostali jsme se pod určitý tlak tím, že jsme ven jeli za stavu 1:1 na zápasy a za stavu 3:1 na zápasy nám chyběl doma gól. Toto nám může pomoct do další série, Ústí nad Labem si sérii užívalo. Ve čtvrtfinále play-off nám hodně pomohla oslabení, která jsme trénovali."

Podobně to viděl Miroslav Mach. "Za klíčový moment série bych se nebál označit první utkání, kdy jsme dlouho hráli 1:1, ale následně jsme inkasovali. Každopádně Chomutov je lepší mužstvo, byli jsme rádi, že jsme ho dvakrát porazili. Stav 2:4 na zápasy je pro nás vynikající výsledek, škoda, že jsme nedokázali vyhrát před vlastními fanoušky, ale zvítězili jsme v Chomutově a stydět se za co nemáme."

OBRAZEM: Fotogalerie ze zápasu

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře