Slovan Liberec získal zkušeného stopera Ondřeje Švejdíka ze Sparty

Ondřej Švejdík. Foto: archiv FC Slovan Liberec
Ondřej Švejdík. Foto: archiv FC Slovan Liberec

Liberec - Významná trenérská změna, ale i přesuny hráčů charakterizují úvodní část letní přípravy fotbalistů FC Slovan Liberec v první polovině července 2015. Místo Davida Vavrušky, který se rozhodl pro angažmá v Teplicích, vede liberecký tým kouč Jindřich Trpišovský. Novou hráčskou posilou Slovanu je zkušený střední obránce Ondřej Švejdík z pražské Sparty.

Reklama

Do klubu z města pod Ještědem přišel trenér Trpišovský z Viktorie Žižkov, s níž obsadil čtvrté místo v tabulce Fotbalové národní ligy. Navzdory výbornému umístění a úspěchů po sportovní stránce nedostal Žižkov licenci pro druhou ligu a byl nucen klesnout o soutěž níž. Trpišovský ale netajil ambice trénovat v první lize a z údajného jednání s několika kluby nakonec vzešel jeho příchod do Liberce, byť se o něj zajímaly i Slavia Praha a Teplice. Nový trenér si vzal sebou ze Žižkova do Slovanu i dva asistenty a trenéra brankářů, kteří budou i nadále jeho nejbližšími spolupracovníky.

Hráčský kádr Slovanu Liberec už na začátku května opustil stoper Erich Brabec, který ve 38 letech ukončil aktivní kariéru. Záložník Michal Breznaník se vrátil po hostování do pražské Sparty. A Tomáš Ďubek se po roce vrátil do Ružomberoku.

Počátkem července záložník Martin Frýdek přestoupil do Sparty. Ve Slovanu působil od roku 2013 a postupně se vypracoval v oporu týmu. S Libercem prožil i cestu pohárovou Evropou. Návrat do Sparty, jejímž je odchovancem, je pro něj vyjádřením kvalit a v libereckém dresu prokázal velký výkonnostní vzestup. A ještě coby hráč Slovanu absolvoval letošní mistrovství Evropy hráčů do 21 let.

Liberečtí usilovali o doplnění kádru a už evidují několik nových tváří. Z pražské Sparty přišel střední obránce Ondřej Švejdík, který předtím působil i v pražské Dukle. V české lize zúročil také zkušenosti z nizozemského Groningenu. Sparta uvolnila do Liberce na hostování i záložníka Jana Sýkoru, jenž naposledy hostoval ve Zbrojovce Brno. A z Viktorie Žižkov zamířili do Liberce záložník Zdeněk Folprecht a obránce Lukáš Bartošák.

Slovan Liberec má atraktivní a zároveň nesmírně náročný start do sezóny. Už 18. července ho čeká český Superpohár na půdě Viktorie Plzeň, 25. července první ligové kolo s Mladou Boleslaví a na konci července úvodní vystoupení v předkolech Evropské ligy.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře