Slovan Liberec povedou trenéři Jiří Kotrba a Josef Csaplár

FC Slovan Liberec. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
FC Slovan Liberec. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Liberec - Dvě fotbalové trenérské osobnosti přicházejí do Slovanu Liberec. Vedení FC Slovan oznámilo, že v jarní části Synot ligy povede tým zkušená dvojice Jiří Kotrba-Josef Csaplár. Oba nahradí na lavičce odvolaného kouče Samuela Slováka i jeho asistenta Jozefa Valachoviče.

Reklama

Třebaže se spekulovalo o tom, že žhavým kandidátem na uvolněné místo je Vlastimil Petržela, případně trenér juniorky David Vavruška, nakonec došlo k překvapení. Zachránit liberecký Slovan v lize - to je hlavní úkol nově jmenovaného tandemu. Úvahy o kritické situaci nejsou přehnané, protože mužstvo se po šestnácti kolech nejvyšší soutěže nachází na předposledním místě. Tudíž v pásmu, které je bezprostředně spojené se sestupem, protože ligu opustí dva nejslabší týmy.

Jiří Kotrba (ročník 1958) začínal trenérskou kariéru u mládeže v Českých Budějovicích, trénoval Union Cheb, Viktorii Žižkov, Jablonec, Příbram, Olomouc, pražskou Spartu, Brno a v několika obdobích znovu České Budějovice, kde se rovněž podílel na manažerské práci ve vedení klubu. Působil i u reprezentační „jedenadvacítky“.

Josef Csaplár (ročník 1962) se pod Ještěd vrací po jedenácti letech. Prožil tady už úspěšné trenérské období po boku Ladislava Škorpila. Nezapomenutelná je sezóna 2001/2002, v níž Slovan získal mistrovský titul a současně v té době úspěšně startoval v evropských pohárech. Z Liberce odešel v rovce 2003. Csaplár trénoval i pražskou Slavii, řecký Panionios Atény, či polský Plock. V rámci fotbalového svazu byl trenérem reprezentačních juniorských výběrů.

ČTĚTE:  Samuel Slovák skončil v Liberci. O záchranu bude Slovan bojovat s jiným koučem

Reklama

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře