Šlágr léta v Chomutově. Na severu Čech se ukázali fotbaloví mistři Česka a Slovenska

Fotbalista Slavie Praha Simon Deli se fotí s fanouškem svého klubu. Foto: SeveročeskýDeník.cz
Fotbalista Slavie Praha Simon Deli se fotí s fanouškem svého klubu. Foto: SeveročeskýDeník.cz

CHOMUTOV - K fotbalovému hitu léta došlo na stadionu v Chomutově. Právě tam se totiž v přípravném utkání střetli vítězové české a slovenské fotbalové ligy: Slavia Praha nastoupila proti celku MŠK Žilina.

Reklama

Hned první červencový den měli fanoušci ze severu Čech fotbalové žně. V Chomutově proti sobě nastoupila nadupaná Slavia (ještě bez největších zahraničních posil) a mistr slovenské ligy, MŠK Žilina.

Slávisté zápas jednoznačně ovládli 4:0, za sešívané se postupně trefili Milan Škoda, Mick van Buren, Ruslan Rotaň a Daniel Trubač.

Žilinu navíc už 12. července čeká vstup do 2. předkola Ligy mistrů proti FC Kodaň, pražská Slavia naskočí do stejné soutěže později od 3. předkola. Pro oba celky se také jednalo o zajímavou prověrku před startem svých ligových soutěží.

"V Chomutově jsem nikdy nehrál, ale mají tu pěkný sportovní areál a velmi příjemný stadion. Sehráli jsme kvalitní přípravný zápas a je dobré, že jsme vyhráli," utrousil obránce Slavie Michal Frydrych. Zajímavostí bylo, že se v roli soupeře potkal se svým někdejším spoluhráčem z Baníku Ostrava Filipem Kašou. "Žilina není daleko od Ostravy, odkud s Filipem pocházíme, takže šlo o zajímavé setkání. Ale velkou prestiž bych v tom nehledal. Oba týmy se chystají na svoje starty v evropských pohárech. I proto bylo pro nás vystoupení v Chomutově nejen zpestřením programu, nýbrž také první ostrou prověrkou," přemítal Frydrych, jenž je smířen s obrovskou konkurencí v základním kádru.

"Byl to kvalitní duel, nedopustili jsme se prakticky žádných chyb. Výsledek 4:0 je velmi pozitivní, ale pravdou také je, že ještě nějaké detaily musíme zlepšit. Osobně jsem rád, že jsem po operaci kolena utkání zvládl a mohl nastoupit," dodal zkušený středopolař Dušan Švento.

Proč se utkání hrálo v Chomutově, vysvětlil trenér Žiliny Adrian Gula. "Původně jsme měli se Slavií hrát v pražském Edenu, ale tam na stadionu probíhá menší rekonstrukce, proto jsme akceptovali dojet až do Chomutova. Ze Žiliny jsme přijeli do Čech jen pro tohle utkání a po zápase odjíždíme zpět domů."

Slávisté se v Chomutově těšili velké podpoře fanoušků, po utkání se museli při cestě do autobusu prodrat davem příznivců a rozdat desítky podpisů na fanouškovské předměty. Řada hráčů se i s fanoušky fotila. Mezi nejžádanější hráče mezi fanoušky patřili útočník Milan Škoda, trenér Jaroslav Šilhavý či šikovný fotbalista z Pobřeží Slonoviny Simon Deli.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 17x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře