Skvělá reklama basketbalu, řekl děčínský kouč Budínský po derby v Ústí

Basketbalisté Děčína. Foto: BK Děčín/Roman Valenta
Basketbalisté Děčína. Foto: BK Děčín/Roman Valenta

Ústí n/L. - Nevídané drama nabídlo severočeské ligové derby mezi basketbalisty Ústí nad Labem a Děčína. Hosté zvítězili na ústecké palubovce 86:83. Po zápase byli sice spokojenější děčínští hráči i jejich příznivci, ale obrovské uznání patřilo i ústeckému celku.

Reklama

„Na úvod bych rád řekl, že si myslím, že to byla naprosto skvělá reklama pro lidi, kteří mají rádi basketbal, a jsem moc rád, že se hrálo před televizními kamerami. Bylo to výborné utkání, plné zvratů, před plnou tribunou fandících diváků, to je podle mého přesně to, co český basketbal potřebuje,“ pravil děčínský trenér Pavel Budínský.

„Samozřejmě naše výhra s rozhodující trojkou Tomáše Vyorala v poslední vteřině určitě udělala větší radost našim divákům, ale kredit Ústí za to, jak hrálo. Před zápasem jsme řešili, jestli budou k dispozici Jakub Houška a Pavel Bosák a váhali jsme, jak bude vypadat podkošová sestava, ještě pořád improvizujeme. Nicméně si myslím, že náš vstup vypadal tak, jak by vypadat měl,“ analyzoval Budínský.

„Začali jsme lépe než domácí, vytvářeli jsme si střelecké pozice, které jsme proměňovali, a lépe jsme bránili. Ústí se po našem počátečním tlaku nenechalo zahanbit a několika střelami se vrátilo do hry. Do druhého poločasu vstoupilo Ústí hned agresivně, trefilo první čtyři střely a my jsme se v té chvíli dostali na slepou kolej. Následně nám pomohl navrátivší se Pavel Bosák a také Tomáš Vyoral. Nakonec jsme ukázali lepší stránku, že se o to umíme porvat, že umíme zabojovat. Závěr jsme měli nalajnovaný trochu jinak, ale Tomáš se štěstím trefil vítěznou střelu. Za vítězství jsme po tomto průběhu a výkonu rádi,“ oddechl si trenér Děčína.

„Gratuluju Děčínu k vítězství. Pavel Budínský utkání shrnul velmi dobře,“ mínil ústecký kouč Martin Stavěl.

„Hlavní důvod ovšem nebylo, že prohrajete o tři body jednou takovou ,haluzí´. Tím bylo to, že nás od začátku sezony trápí hloupé ztráty, což bylo vidět v prvním poločase. Udělali jsme jich hrozně moc a stálo hodně sil držet se Děčínu na dostřel. I přes to, že to utkání bylo vyrovnané, tak Děčín měl kromě asi pěti minut bodově mírně navrch. Jak jsem říkal před utkáním, v současné době se současným týmem můžeme být Děčínu vyrovnaným soupeřem, pokud hráči zahrají na svých 110, 120 procent, což se stalo. Hráči tam nechali všechno, předvedli své maximum a výsledek byl takový, jaký byl. Souhlasím s tím, že je dobře, že se takový zápas dostal do televize. Těch pár dobrých věci si musíme vzít a přetavit je i do dalších zápasů,“ realisticky poznamenal Stavěl.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře