Severočeská čtveřice bojuje v první hokejové lize

Hokej v Ústí nad Labem. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Hokej v Ústí nad Labem. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

První hokejová liga přichází v nadcházející sezoně s radikální novinkou i s novým herním systémem. Šestnáct týmů, z toho čtyři ze severu Čech, bude bojovat o možnost zajistit si účast mezi elitou bez nutnosti absolvovat nevyzpytatelnou baráž se zástupci extraligy.

Reklama

Posledním mužstvem, které postoupilo přímo, bylo v roce 2007 Ústí nad Labem. Severočeši tehdy nahradili Vsetín, který byl z extraligy vyloučen.

Právě v Ústí nad Labem si hodně slibují od spolupráce s extraligovým Kladnem. Nováček extraligy uvolnil do ústeckého kádru už osm hráčů, z nichž mnozí na jaře vybojovali pro Kladno v baráži postup do nejvyšší soutěže.

A některé z ústeckých posil nastoupily za Kladno ještě na počátku září a teprve potom se obránce Zelingr a útočník Kružík připojili k ústeckému celku.

„Chceme dopadnout lépe, než loni,“ vyjádřil ambice týmu Vladimír Evan, jednatel a trenér Slovanu Ústí. V minulé sezoně se Ústečtí pohybovali až v nejspodnějších patrech tabulky.

Chomutov prošel obrovskou obměnou

Hokejový klub z Chomutova prošel od května obrovskou obměnou jak ve vedení, tak v hráčském kádru.

Po sestupu z extraligy odešlo až osmadvacet hráčů včetně opor - brankář Peters a obránce Knot (nově Liberec), Vl. Růžička ml. (Sparta), J. Stránský (Mladá Boleslav), Jank (Plzeň), Štich (Litvínov), Duda (Benátky nad Jizerou), T. Svoboda (Znojmo), Valach (Rakousko), Dietz (Německo), Flemming (Itálie), Klhůfek (Slovensko) atd.

Novým trenérem Pirátů z Chomutova se po Vladimíru Růžičkovi starším stal Martin Štrba, naposledy působící u mládeže v Českých Budějovicích.

Kouč Růžička byl přes léto bez hokeje a koncem srpna přijal roli konzultanta v prvoligové Kadani, kde je šéfem a trenérem Petr Klíma, který se i z postu manažera klubu podílel na dohodě se Spartou a Pardubicemi o vzájemné spolupráci.

V Litoměřicích působí mladí hráči, adepti juniorské reprezentace. A ti si již kromě přípravy s litoměřickým celkem zahráli před sezonou s českými mládežnickými národními týmy do 20 a 19 let v zahraničí. Nyní se pokusí obstát v klubovém dresu i proti favorizovaným týmům první ligy. A doplňuje je několik starších hokejistů, vedle nichž by měli mladíci sbírat zkušenosti.

Přijedou zvuční soupeři

Fanoušci v Ústí, Chomutově, Kadani a Litoměřicích se mohou těšit nejen na regionální derby, ale i na zápasy s Českými Budějovicemi, Vsetínem, Prostějovem, pražskou Slavií, Duklou Jihlava, Přerovem, Frýdkem-Místkem, Porubou, Havířovem, Benátkami nad Jizerou, Třebíčí, Sokolovem.

Hlavně Jihočeši, Vsetínští i Dukla Jihlava jistě pomýšlejí na postup do extraligy. Tradičně silné jsou celky ze severní i střední Moravy. Do pražské Slavie například přišli Petr Vampola a Petr Hořava z Kladna.

Z první ligy, která odstartovala 11. září, stejně jako v předešlých dvou sezonách nikdo nesestoupí. Herní systém se ale změní a soutěž bude rozdělena na tři části. V první se všechny týmy utkají dvoukolově každý s každým, po 30. kole bude rozdělena na dvě osmičlenné skupiny.

Týmy na 1. až 8. místě budou mít již zajištěnou účast ve vyřazovací části, ve druhé skupině budou mužstva bojovat o poslední dvě místa v předkole play off.

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře