Severočeši opět v akci! Litvínov začal play-off výhrou, Chomutov prohrál

Momentka z utkání. Foto: Facebook/HC LitvínovMomentka z utkání. Foto: Facebook/HC Litvínov

Litvínov - V pátek 13. března byly v akci hned tři hokejové týmy ze severu Čech. Čtvrtfinále play-off v extralize rozehrál Litvínov a doma porazil Pardubice. Naopak Chomutov v semifinále první ligy prohrál na ledě Jihlavy.

Litvínov vstoupil do play-off v roli druhého týmu po základní části a doma přivítal Pardubice. A úvodní utkání série se mu povedlo na výbornou, protože zvítězil 4:0.

Litvínov hrál velmi kompaktně, v defenzivě nechyboval a naopak se prosazoval v útoku. Skóre otevřel v 7. minutě obránce Pavelka, ve 13. minutě ho následoval další zadák Pavlík.

Ve druhé třetině přidal třetí trefu Viktor Hübl a skóre uzavřel v 54. minutě Peter Jánský.

V sobotu je na programu druhý zápas.

Za stavu 2:0 na zápasy odcestoval do Jihlavy v rámci semifinále první ligy Chomutov. Na Vysočině chtěli udělat Piráti další krok k postupu do baráže, to se jim ale nepovedlo. Prohráli 2:4.

"My jsme dnes měli špatný přístup k zápasu, udělali jsme spoustu chyb a domácím to ulehčili. Věřím tomu, že zítra odehrajeme lepší utkání před tak dobrou návštěvou. Snad to bude víc kvalitní, protože dnes to od nás fakt nebylo dobré. Vypadá to, že to bude o vyhrávání domácích zápasů nebo kdo první udělá chybu. Nechci snižovat výkon Dukly, ale dnes byl problém v nás. My jim samozřejmě gratulujeme k prvnímu bodu," řekl asistent trenéra Chomutova Aleš Totter.

Ve stínu ostatních událostí rozehrál zápas play-out hokejové extraligy i Liberec. Bílí Tygři prohráli doma s Karlovými Vary 3:4. Záchranu už ale Tygři mají jistou.