Senzace v první hokejové lize. Tým Kadaně povede trenér Vladimír Růžička

Trenér Vladimír Růžička. Foto Archiv Severoceskydenik
Trenér Vladimír Růžička. Foto Archiv Severoceskydenik

Nečekaná zpráva přichází z hokejové Kadaně. Tamní prvoligový celek povede v nadcházející sezoně z postu hlavního kouče Vladimír Růžička starší, který letos na jaře skončil v extraligovém týmu Mountfield Hradec Králové.

Reklama

Pro Vladimíra Růžičku se jedná o návrat do severočeského hokeje, protože už předtím v letech 2015-2019 byl hlavní trenérskou postavou v Chomutově při jeho účasti v extralize. Navíc před dvěma lety krátce působil v kadaňském klubu jako poradce a konzultant.

Asistentem Vladimíra Růžičky v Kadani bude odchovanec chomutovského hokeje Daniel Branda, který patřil do trenérského týmu pod Růžičkovým vedením i v Hradci Králové. Tandem Růžička-Branda tak může přidat další pokračování vzájemné spolupráce.

Kapitán olympijských vítězů z Nagana 1998, mistr světa 1985 a odchovanec litvínovského hokeje Růžička hrál kromě Litvínova také za Duklu Trenčín, působil v zámořské NHL a ve Švýcarsku a pražské Slavii, kde odstartoval i úspěšnou trenérskou kariéru. Se Slavií získal tituly v extralize v letech 2003 a 2008. Jaké trenér přivedl českou reprezentaci ke zlatým medailím na mistrovství světa 2005 a 2010, což je dosud poslední triumf národního týmu na světovém šampionátu.

Daniel Branda po začátcích v Chomutově hrál extraligu za Litvínov, pražskou Slavii, Plzeň, Kladno, Spartu a působil i ve Švédsku, Rusku a Itálii. S trénováním začal u mládeže v pražské Slavii, odkud zamířil do extraligového Hradce Králové.

Reklama

Hodnocení

3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře