Senzace! Chomutov je krok od semifinále

Snímek ze čtvrtého duelu play-off mezi Chomutovem a Třincem. Foto: Ladislav ChlíbekSnímek ze čtvrtého duelu play-off mezi Chomutovem a Třincem. Foto: Ladislav Chlíbek

CHOMUTOV - Chomutovští Piráti mají na lopatě favorizované Oceláře z Třince. Po dvou domácích duelech vedou ve čtvrtfinálové sérii 3:1 na zápasy a jsou krok od šokujícího postupu do semifinále hokejové extraligy.

Chomutov už dokázal překvapit, když v předkole play-off otočil sérii s Mladou Boleslaví ze stavu 0:2 na 3:2 na zápasy. Že už tohle nejde překonat? To říkejte v Chomutově. Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky jsou krok od toho, aby vyřadili druhý tým po základní části - Oceláře z Třince.

Piráti vyhráli oba venkovní duely v Třinci a na domácím ledě urvali také jedno vítězství. Hned tři duely ze čtyř muselo rozhodnout až prodloužení. Dvakrát v něm uspěl Chomutov, jednou Třinec. Dosavadní výsledky série z pohledu Chomutova: 2:0, 4:3pp, 2:3pp, 2:1pp. Poslední bitvu rozhodl obránce Juraj Valach v 80. minutě.

"Utkání bylo podobné tomu třetímu. Znovu to byl vyrovnaný duel. Ve třetí třetině jsme změnili hru, trochu jsme Třinec zatlačili. Třinec měl ale také velké šance, které musel zastavit brankář Laco. Náš gólman předvádí po celé play-off výborné výkony a drží nás," komentoval poslední bitvu čtvrtfinále trenér Pirátů Vladimír Růžička.

Chomutov je na pomezí obrovské senzace, postup do semifinále v české nejvyšší hokejové soutěži by v hokejovém Chomutově neměl obdoby. Více napoví pátý duel na ledě Třince ve středu 22.3. 2017.