Senegalský fotbalista Lamine Fall si oblíbil Brno, ale zvyká si i na Most

Lamine Fall. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Lamine Fall. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Most - Už pátým rokem působí v českém fotbale senegalský záložník Lamine Fall (ročník narození 1992). Velmi dobře se adaptoval v Brně a od počátku února 2015 si zvyká na severočeský Most, který se stal pro něj domovským místem pro nejbližšího půl roku. Jeho výhodou, že velmi dobře dorozumí česky, byť jeho mateřským jazykem je francouzština.

Reklama

Můžete přiblížit svou dosavadní životní i sportovní kariéru?

Do Evropy jsem přišel ze Senegalu. Ještě před příchodem do Brna jsem byl osm měsíců na Slovensku. A v Brně se mi líbí. Začal jsem tady hrát profesionálně fotbal, Zbrojovka je můj tým. Nastupoval jsem za ní ve druhé lize, v juniorce, ale mám odehráno i dvanáct zápasů za Zbrojovku v první lize. Naposledy jsem byl na hostování v brněnském klubu Líšeň. Převážnou část zimní přípravy jsem absolvoval ve Zbrojovce a odešel jsem do Mostu na půlroční hostování.

Váš největší fotbalový zážitek?

Za Brno jsem vstřelil i svůj dosud jediný prvoligový gól. Bylo to proti Jablonci, ale prohráli jsme 1:4. Jablonec tehdy trénoval pan Kotal, který o necelý rok později přešel právě do Zbrojovky Brno a vede ji i v současnosti. Vstřelil jsem branku po rohu, ale gólmana, jehož jsem překonal, neznám. (Byl to podle statistik Valeš - pozn. red.).

Ve Zbrojovce působil i fotbalista Traore.

Ano, samozřejmě. Je to kámoš, bydlíme spolu v Brně.

Kde jste se naučil tak dobře česky?

Čeština je těžký jazyk, třeba háčky a čárky. Zpočátku jsem si koupil slovníky a hlavně jsem poslouchal kluky v kabině, a tak podobně.

Nyní jste v Mostě, jehož do poloviny února trénoval německý trenér Wolfgang Jerat. Jak probíhala komunikace?

Je to v pohodě. Pan trenér působil i v Maroku a Tunisku, mluví i trochu francouzsky, takže jsme si rozuměli. Jinak se dá i v kabině použít i angličtina a pochopitelně čeština.

Jak by vyznělo z vašeho pohledu porovnání měst Brna a Mostu?

Brno je oproti Mostu větší, ale rozdíly jsem zatím nepoznal. Nikam nechodím. Věnuji se jen fotbalu a pak odpočívám.

Co zimní období?

V Česku jsem pátým rokem. Už jsem si zvykl.

Jak se těšíte na jaro?

Pokud myslíte jen fotbal, tak vím, že Most bude hrát o záchranu ve druhé lize. Je čtrnáctý v tabulce. V první lize je Brno také čtrnácté a rovněž ho čeká boj o udržení. Takže jsme na tom stejně. Musíme pracovat a soutěže zachránit. Mostu chci pomoci na hřišti a Brnu budu fandit a držet palce. Měl bych se tam vrátit, protože mám smlouvu ještě na rok a půl.

ČTĚTE: Ve fotbalovém Mostě skončil německý trenér Wolfgang Jerat

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře