Sedmé místo je málo, vyvodíme důsledky, tvrdí trenér fotbalistů Ústí Přerost

Trenér ústeckých fotbalistů Lukáš Přerost. Foto: archiv FK Teplice/Martin KovaříkTrenér ústeckých fotbalistů Lukáš Přerost. Foto: archiv FK Teplice/Martin Kovařík

Ústí n/L. - Velmi rozladěn dokončil sezónu trenér fotbalistů Ústí nad Labem Lukáš Přerost. Zatímco severočeský tým na podzim obsadil třetí místo a měl se prát na jaře o nejvyšší příčky, nakonec skončil v tabulce za očekáváním až sedmý. „Řada hráčů musí skončit,“ nebere si servítky trenér Army.

Reklama

Závěr sezóny se asi neplnil podle vašich představ…

Zatímco ostatní celky dokázaly sezónu dohrát se ctí a s patřičnými výkony, my jsme si ji naopak pořádně zkomplikovali a dohráli zcela nedůstojně. Za to bych se chtěl fanouškům omluvit, omlouvat by se ale měli především samotní hráči.

V posledních zápasech jste se neprosazovali, z posledních tří zápasů jste získali jen bod…

S Pardubicemi jsme zaznamenali ještě kvalitní první půli, přes bránícího soupeře jsme se ale neprosadili a ještě prohráli. Na Vltavíně jsme nedali ani gól. Nemohu být spokojený.

Lze očekávat, že tým postihnou přes léto hráčské změny?

Obměna bude velká. Někteří hráči kvalitu na druhou ligu nemají. Můžeme řvát, chválit, povzbuzovat a pořád je to stejné. Budeme muset přivést jiné fotbalisty.

Prozradíte, jakých hráčů se to bude týkat?

Jména zatím říkat nebudu. Na to bude čas. Změny ale budou. Fotbalisté naprosto znehodnotili skvěle rozjetou sezónu, a pokud jim to je jedno, tak mě ne. Musíme vyvodit důsledky.

Je pokles formy zaviněný tím, že osa týmu z posledních let, která vybojovala v minulosti postup do nejvyšší soutěže, pomalu skončila?

Kostra týmu stárne, mění se, bude se muset vytvořit nová. Na podzim stál tým na hráčích jako Veverka či Peterka a v posledních zápasech to vypadalo, jako kdybychom hráli fotbal poprvé.

Čím jste se snažil hráče nabudit?

Pohovory jsou, ukazujeme jim chyby na videu, ale stále je to stejné. Dostaneme jeden gól a končíme. Hráči nezvednou hlavy, nebojují.

Je hra závislá na Janu Martykánovi, řežisérovi Army, který ale často absentoval vinou zranění?

To nesouvisí s Martykánem. Ani on nepodával v posledních zápasech dostatečné výkony. Na jaře jsme byli celý rozházení, měli jsme komplikace se zraněnými. Hráčům to není jedno, na tréninku pracují s chutí, ale neměli jsme vítězný duch.

Jaký máte dojem z právě dohraného ročníku?

Sezónu jsme dohráli se špatnou formou. Možná nás srazily porážky s Budějovicemi či Táborskem na jaře. V těchto zápasech jsme nehráli špatně, ale soupeři nám pak v tabulce odskočili a my se už nezvedli.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře