Sedm bodů od sestupu? Je to dost, ale i málo, uvažuje teplický trenér Radim Kučera

Trenér Radim Kučera. Foto Archiv SeveroceskyDenik
Trenér Radim Kučera. Foto Archiv SeveroceskyDenik

Čtrnácté místo v tabulce se sedmibodovým náskokem před sestupovou šestnáctou příčkou. Taková je aktuální pozice fotbalistů FK Teplice v ligové tabulce během současné reprezentační přestávky.

Reklama

Trenér Radim Kučera vnímá dosavadní bilanci mužstva ze dvou pohledů.

„Na jednu stranu se zdá, že těch sedm bodů rozdílu je docela dost, ale svým způsobem to může být i málo. Znali jsme výsledky ostatních celků z konce tabulky a chtěli jsme zvládnout zápas s Bohemians Praha 1905, abychom odskočili Brnu na devět bodů. Takhle si můžeme říci, že jsme při remíze přišli o dva body. Aspektů je hodně. Na hráče působí i psychika,“ zamýšlel se trenér Kučera při on-line tiskové konferenci.

Průvodním jevem při vystoupení Teplic jsou herní výpadky.

„Pramení to třeba ze tří změn v sestavě. Tým je omlazený a souhra a součinnost někdy trpí. Přesto jsem čekal, že proti Bohemians udržíme míč víc vepředu.  Hráči se někdy zbavovali balonu, chyběla větší odvaha při hře jeden na jednoho,“ mínil trenér.

V minulém zápase Teplicím chyběli stoper Ondřej Mazuch, střední záložník Jan Fortelný a nejlepší střelec týmu Jakub Mareš.

„Mazuch vypadl kvůli čtyřem žlutým kartám. A že scházela hned trojice, tak dostali šanci jiní. Už jsme si něco podobného vyzkoušeli v poháru a věřil jsem, že chybějící hráče nahradíme i v lize,“ uvedl Kučera.

Do týmu se rychle zapracoval Ladislav Kodad, jemuž se nečekaně daří i střelecky.

„Získal si dokonce roli v základní sestavě a vrací nám důvěru výkonem. Jede na plné obrátky a snad vstřelené góly prospívají jemu i týmu,“ dodal teplický kouč.

Pořadí v tabulce: 14. Teplice 23, 15. Mladá Boleslav 20, 16. Brno 16, 17. Opava 15, 18. Příbram 13.

Reklama

Hodnocení

3.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře