Samuel Slovák skončil v Liberci. O záchranu bude Slovan bojovat s jiným koučem

Trenér FC Slovan Liberec Samuel Slovák. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Trenér FC Slovan Liberec Samuel Slovák. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Liberec - Po vzájemné dohodě s vedením klubu skončil hlavní trenér FC Slovan Liberec Samuel Slovák i jeho asistent Jozef Valachovič. Důvodem jsou neuspokojivé sportovní výsledky. Tým totiž přezimuje na patnáctém místě tabulky Synot ligy s 15 body. Hůř je na tom jen Hradec Králové.

Reklama

Trenér Slovák působil na liberecké lavičce od léta 2014. Přebíral celek, který předtím obsadil na jaře čtvrté místo v ligové tabulce, a čekalo se, že i přes oslabení kádru si uchová solidní výkonnost. Jenže Slovan neuspěl v kvalifikaci o postup do základní skupiny Evropské ligy ani pak v domácí soutěži. Devět remíz bylo zoufalou bilancí, jelikož k nim mužstvo přidalo pouhá dvě ligová vítězství (nad Ostravou 6:0 a na hřišti Bohemians 4:2).

Třebaže se v hodnoceních zápasů často zmiňoval solidní herní projev mužstva, výsledky tomu neodpovídaly. Nepomohla ani hrozba pokut, že z posledních dvou podzimních kol musí hráči získat čtyři body. Místo toho Slovan remizoval s Jihlavou 2:2 a prohrál po tragickém výkonu v Příbrami 0:1.

Jen pro připomenutí: v kalendářním roce 2014 vedli liberecký Slovan tito trenéři: Jaroslav Šilhavý, asistent Jiří Chytrý, od dubna do června David Vavruška, asistent Džimis Bekakis a od června do konce listopadu Samuel Slovák, asistent Jozef Valachovič.

Vedení klubu, který není zvyklý na záchranářské starosti v lize, už pracuje na příchodu nového trenéra. Měl by se ujmout zimní přípravy.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře