S libereckou Duklou chci získat titul, říká volejbalista Jakub Vencovský

Jan Vencovský. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Jan Vencovský. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Liberec - Jméno Jakuba Vencovského je spojeno především s Duklou Liberec. V české extralize působí řadu sezón, a to si ještě odskočil na roční angažmá do Francie.

Reklama

V jejím dresu poznal boje o nejvyšší mety, ale pokaždé extraligovému snažení chyběl poslední krůček v podobě úspěchu ve finále. „Znovu směřujeme veškerou energii k přípravě na play-off a chceme konečně urvat mistrovský titul,“ říká Jan Vencovský.

Můžete přiblížit svoji dosavadní kariéru ve vrcholovém volejbale?

V Dukle Liberec jsem byl nepřetržitě od svých osmnácti do šestadvaceti let. Pak jsem strávil jednu sezónu ve Francii a rok v Benátkách nad Jizerou, které hrají také v extralize. A nyní jsem už druhou sezónu zase v Dukle Liberec.

Vzpomínky na Francii a Benátky nad Jizerou?

Působil jsem v klubu z městečka 120 kilometrů severovýchodně od Paříže v tamní druhé nejvyšší soutěži. Víc bych se k tomu nevyjadřoval. Po mizérii ve Francii jsem se vrátil do Česka a nelituji, že právě do Benátek. Šel jsem do známého prostředí, protože za Benátky nastupuje spousta bývalých libereckých hráčů, které jsem znal už předtím. Období hodnotím pozitivně. Odehrál jsem stabilně celou sezónu a hodně míčů směřovalo na mě.

A jak vidíte svou současnou pozici v Liberci po obměně hráčského kádru?

Největší změna nastala na postu univerzála, když odešel nejlepší hráč extraligy Honza Hadrava. Úkoly se rozdělily na více kluků a klobouk dolů před posilou Adrianem Patuchou, jak to zvládá s naprostým přehledem. Je stoprocentní náhradou. Co se týče mě, jsem zatím spokojen.

Nejspíš i proto, že Dukla Liberec vede přesvědčivě tabulku extraligy.

Jak to hodnotit? Povedla se nám důležitá utkání s Karlovarskem a Českými Budějovicemi, které nebyly v pohodě. Jsme první, ale víme dobře, že to ještě nic neznamená. Současné postavení není rozhodující.

Postoupili jste i v evropském poháru přes Omonii Nikósie. Nemrzí vás, že jste s týmem nebyl při prvním zápase na Kypru? Mohl jste se tam v prosinci i trochu ohřát.

Odletělo jen deset hráčů, protože letenky jsou poměrně drahé. A domluvili jsme se s manažerem, že si odpočinu, abych byl připraven na extraligu. S tím pobytem v teple to není tak, jak si někdo myslí. Prý tam ani velké teplo nebylo. Tým jeden den cestuje, pak hned trénuje, odehraje zápas a vrací se z ciziny domů, takže není na nic čas. Jestli hrajete ligu v Ostravě, nebo pohár v zahraničí, tak je to v podstatě stejné.

O motivaci máte postaráno.

Samozřejmě. Jednak jsme dál ve hře v evropském poháru a taky už se koncentruje na druhou část extraligy a boje o medaile.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře