Rudolf Řepka: Musíme dokazovat, že na tom nejsme tak špatně, jak nás všichni vidí

Ředitel FK Teplice Rudolf Řepka. Foto MEDIASHOW
Ředitel FK Teplice Rudolf Řepka. Foto MEDIASHOW

Záchrana v první lize v poslední možné chvíli. Odchody řady hráčů. A následná snaha o sestavení takříkajíc nového týmu s výhledem do příští sezony. Taková je realita fotbalových Teplic, kterou přibližuje ředitel klubu Rudolf Řepka v rozhovoru pro SeveročeskýDeník.cz.

Reklama

Jak vnímáte letní přestávku ve fotbalové lize?

Fotbal se nezastavil. Sotva jsme si oddechli, že jsme udrželi pro klub první ligu, a už se rozjel další kolotoč. 
V médiích se nejvíce probírají novinky v Plzni, Slavii, Spartě, případně i dalších celcích z popředí tabulky. Teplice už nejsou tolik na očích.

Jak to berete?

Byli bychom raději, kdyby se nám dařilo ve všech směrech. Na druhou stranu máme klid na práci. Musíme dokazovat, a to už poslední dva roky, že na tom nejsme tak špatně, jak nás všichni vidí.

Z jakých důvodů skončily v Teplicích některé opory?

Poměrně dost hráčů bylo u nás na hostování. A jsou to kluci, kteří se tady zviditelnili a vrátili se do svých klubů. Tijani ale po návratu z Teplic do Slavie zamířil do Viktorie Plzeň. Jan Fortelný, jenž se v Teplicích výrazně prosadil, dal nyní za Spartu gól už v prvním přípravném zápase. A Václava Sejka, který na sebe v Teplicích upozornil vstřelenými góly, uvolnila Sparta nově na hostování do Jablonce.

Pracují Teplice na příchodu posil?

Místo Tijaniho jsme už přivedli středního obránce Soufiane Dramého z Karviné. Stále hledáme hráče do ofenzivy, abychom mohli kádr doplnit. Doufám, že by něco mohlo vzejít z případného jednání se zástupci Sparty a Slavie. Sportovní ředitel našeho klubu Štěpán Vachoušek je v kontaktu se sparanským ředitelem Tomášem Rosickým. Jsou tady varianty, Sparta o nás ví, že bychom určitě měli zájem o její hráče. Věřím, že bychom tak mohli pomoci nejen sobě, ale i kmenovým týmům hráčů, aby se dostali do formy.

Možná překvapilo, že v Teplicích už nebudou pokračovat zkušení Jakub Mareš a Ondřej Mazuch.

Ano, těžko říci,  jaké budou jejich další kroky. O Marešovi zatím nemám zprávu. Mazuch prodělal operaci křížového vazu a nedal se do kupy. Kolem něj byly jiné představy, že nám víc pomůže. Mám dojem, že je unavený i psychicky a chtěl by skončit s profesionálním fotbalem. Bylo by to v relativně mladém věku.

Reklama

Hodnocení

4.17 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře