Rošáda brankářů za Lašákem je jen dočasná, tvrdí liberecký asistent Milan Černý

Na snímku jsou trenér Kolína nad Rýnem Uwe Krupp (vlevo) a asistent libereckého trenéra Milan Černý (vpravo). Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Na snímku jsou trenér Kolína nad Rýnem Uwe Krupp (vlevo) a asistent libereckého trenéra Milan Černý (vpravo). Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Liberec - Post momentální jedničky v brankovišti libereckých Bílých Tygrů zastává slovenský gólman Ján Lašák. Avšak dochází ke změně za ním, tedy prohození trojky za dvojku.

Reklama

Chytá pravidelně a málokdo asi zaznamenal, že roli druhého brankáře v současné době plní místo zkušeného Marka Schwarze talentovaný Vítek Vaněček.

Jakou strategii zvolili liberečtí trenéři při obsazování stěžejního místa v základní sestavě? „Udělali jsme dočasnou změnu na pozici dvojky, kde jsme prohodili dva brankáře. Myslíme, že Vaněček si zaslouží, aby se přiblížil k extraligovému áčku. Dobrou formu prokazuje na farmě v prvoligových Benátkách nad Jizerou, které drží svými výkony. A tudíž jsme ho povolali do Liberce,“ uvedl asistent kouče Milan Černý.

Vaněček už absolvoval na střídačce Bílých Tygrů několik zápasů v extralize. A zřejmě tomu tak bude i v pátek 12. prosince proti Hradci Králové a o dva dny později ve Zlíně. „Když by to bylo potřeba, tak by šel i do branky a věřím, že by odchytal dobrý zápas. Ale řeknu upřímně: doufáme, že Vaněčkův záskok nebude nutný. Jánko Lašák si sám o pauzy a odpočinek v brance neříká. A nemáme důvod dělat zásadní kroky v otázce prvního brankáře.  Nemůžeme zvolit nějaké rozhodnutí, o němž bychom nebyli přesvědčeni,“ podotkl Černý.

Přeřazení Vaněčka do áčka není definitivní. „Je v nynější nominaci pro mistrovství světa „dvacítek“ v Kanadě, takže ho čeká soustředění a pravděpodobně i šampionát v zámoří. Tím nastane prostor pro Marka Schwarze, aby se vrátil z Benátek nad Jizerou a byl k dispozici v extralize pro naše další zápasy. Právě výhodou farmy je, že hráči mohou mezi kluby pendlovat podle potřeby Liberce,“ naznačil asistent liberecké záměry.

Bílí Tygři odehrají do kratičké vánoční přestávky už zmíněná dvě kola. „Nemá cenu se dívat příliš dopředu. Hlavně chceme následující dva zápasy zvládnout a teprve pak můžeme vyhlašovat další plány,“ zdůraznil Černý.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře