Roman Červenka odchází do Švýcarska. Hrozí Chomutovu pád?

Roman Červenka. Foto: archiv Ladislav Chlíbek
Roman Červenka. Foto: archiv Ladislav Chlíbek

Chomutov - Hokejoví Piráti Chomutov se v prvním roce po návratu do extraligy zahráli v play off, avšak s Bílými Tygry Liberec ani jednou nevyhráli. Severočeský tým po celou sezónu držel Roman Červenka, který oznámil, že odchází.

Reklama

Jeho novým působištěm bude švýcarský Fribourg. "Dohodli jsme se na roční spolupráci, smlouva jen bez opce,“ prozradil webu iSport.cz jeho agent Aleš Volek.

Roman Čevenka už po pondělním (21.3.2016) vyřazení přiznal, že má jiné plány než setrvání v Chomutově. Ihned ale ruskou KHL vyloučil, přestože po loňském předčasném konci v Petrohradu byl nyní pro tuto soutěž volným hráčem.

Podle jeho agenta Červenka nechtěl jít do KHL, ačkoli tu možnost měl. "Z hlediska úrovně hokejové i životní se tak rozhodl pro Fribourg,“ konstatoval Aleš Volek.

Fribourg vidí v Červenkovi lídra a velkou osobnost.

Hráčům Pirátů poděkoval trenér Vladimír Růžička. Ten ví, že Chomutov v nové sezóně bez Červenky to bude mít těžké.

"Budeme se s jeho odchodem muset vypořádat. Ale v každém případě to bude těžší, je to rozdílový hráč. Když zápasy byly vyrovnané a my vyhráli, byl to on, kdo rozhodující gól sám dal, nebo na něj nahrál. Hrozně nám pomohl a mužstvo hrálo i na to, že přijde moment, kdy to rozhodne. Když tu nebyl, museli bychom hrát ještě víc týmově," řekl pro iSport.cz Vladimír Růžička.

ČTĚTE:  OBRAZEM: Piráti končí s Libercem. Chomutov opustí Roman Červenka

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře