Reprezentace trénovala v Ústí, ve středu na Litvu bude vyprodáno

Stadion v Ústí nad Labem. Foto: archiv FK Ústí nad Labem
Stadion v Ústí nad Labem. Foto: archiv FK Ústí nad Labem

ÚSTÍ N.L. - Poprvé v historii se česká fotbalová reprezentace střetne v mezinárodním utkání na stadionu v Ústí nad Labem. V úterý již stihl národní tým v Ústí potrénovat, aby ve středu čelil v přípravném duelu na stejném místě výběru Litvy. A očekává se vyprodaný čtyřtisícový stadion.

Reklama

Reprezentace se v Ústí tamním fanouškům představí vůbec poprvé. Půjde o přípravný test před nadcházejícím kvalifikačním duelem v San Marinu. Ostatně velikost stadionu bude na obou místech velmi podobná. Ústecký stadion nabízí jen čtyři tisíce sedaček, avšak se očekává, že bude vyprodáno, a fotbalisty tedy v přípravě proti Litvě požene plný dům.

Nebude se tedy opakovat fiasko z listopadu, kdy v Mladé Boleslavi v přípravě proti Dánsku přišlo na tribuny jen 1 763 diváků. Ústecký stadion, byť malý, bude alespoň zaplněn.

"Lidi jsou tady natěšení, věřím, že je potěšíme výkonem," sdělil trenér reprezentace Karel Jarolím. Ostatně už na předzápasový trénink dorazilo několik stovek zvědavých fanoušků.

"Je lepší hrát na menším stadionu, kam přijde více diváků, než na velkém, ale prázdném," dodal obránce Tomáš Sivok, toho času zvyklý na fanouškovskou divočinu z tureckého Bursasporu.

"Rádi poznáme nové fotbalové místo, zájem o vstupenky naznačil, že se lidé v Ústí na fotbal těší," dodal brankář Tomáš Vaclík, který ovšem ústecký stadion už zná, protože před lety při svém začátku fotbalové kariéry nastoupil v druholigovém zápase v dresu Vítkovic proti místnímu týmu.

Přípravné utkání s Litvou začíná ve středu 22. března od 18 hodin.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře