Remízu z Jablonce bereme, stále jsme ve hře o Evropu, tvrdí Admir Ljevakovič

Admir Ljevakovič. Foto: archiv FK Teplice/fkteplice.cz
Admir Ljevakovič. Foto: archiv FK Teplice/fkteplice.cz

JABLONEC - Fotbalisté Teplic v 29. kole první fotbalové ligy uhráli bezbrankovou remízu v Jablonci, která jim stále udržuje naději na postup do 2. předkola Evropské ligy. Aktuálně ztrácí na čtvrtou Mladou Boleslav jediný bod, o konečeném pořadí rozhodne poslední kolo. Duel v Jablonci hodnotil záložník Teplic Admir Ljevakovič.

Reklama

V Jablonci jste uhráli bezbrankovou remízu na hřišti Jablonce. Jak jste souboj s Jabloncem v rámci severočeského derby viděl?
Bod bereme. Při troše štěstí jsme mohli vyhrát, ale Jablonec měl více ze hry. A vzhledem k porážce Mladé Boleslavi se Slavií je pro nás remíza cenná.

V prvním poločase jste trefil po parádní střele tyč…
Už jsem se chtěl radovat, ale brankář dostal míč na tyč. To je fotbal. Gólman předvedl perfektní zákrok a gól z toho nebyl. Škoda. Po utkání jsem prohodil pár slov s brankářem soupeře Hrubým a tvrdil, že chybělo několik centimetrů, aby byl míč za brankovou čárou.

V Jablonci jste museli vinou karetních trestů či zranění provést čtyři změny v základním složení. Jaká byla souhra s nováčky v sestavě?

Sestava se nám trochu promíchala, to pak se trochu bojíte, aby vás soupeř nepotrestal. Ale kluci, kteří předtím tolik nehráli, odevzdali parádní výkon a přispěli k cenné remíze. Poprvé v základní sestavě nastoupil mladý Alex Král, formu prokazuje i Daniel Soungole a další. Mysleli jsme si, že v zápase budeme jen bránit, ale dokázali jsme zahrozit i v útoku.

Čeká vás poslední kolo s Duklou Praha a v tomto utkání stále budete živit naději na postup do předkola Evropské ligy…

Je to skvělý závěr sezóny a věřím, že celý tým do toho půjde naplno a na hřišti necháme všechno. I kdybychom do Evropské ligy nepostoupili, povedenou jarní částí sezóny jsme zaznamenali skvělý ročník a fotbal si v poslední době užíváme. Každopádně v posledním kole musíme porazit Duklu a čekat na výsledek Mladé Boleslavi.

Na jaře jste prohráli pouze se Slavií. Co této bilanci říkáte?

Nepamatuji tak dlouhou sérii, že bychom neprohráli devět zápasů v řadě, zatím jsme na jaře ztratili body v jediném utkání v pražském Edenu a musím ocenit, že v poslední době podáváme výborné výkony.

Reklama

Hodnocení

4.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře