Rakouský Graz nás měl prověřit více, říká trenér Slunety Pištěcký

Trenér Antonín Pištěcký. Foto: SeveročeskýDeník.czTrenér Antonín Pištěcký. Foto: SeveročeskýDeník.cz

Ústí n.L. - Basketbalisté ústecké Slunety mají za sebou premiéru na mezinárodní scéně. V rámci Helios Alpe Adria Cupu přehráli rakouský UBS Raiffeisen Graz 93:44. Soupeř z Rakouska ústecký celek příliš neprověřil, a tak ani trenér Antonín Pištěcký nebyl s výhrou úplně spokojen.

Reklama

První utkání v rámci evropského poháru vám vyšlo. Výsledkově jste Graz rozdrtili…

Soupeř přijel bez svého nejlepšího rozehrávače, v úvodu utkání se jim další hráč zranil. Hosté tak v podstatě přijeli bez svých nejlepších hráčů. Naši hráči byli nervózní v první čtvrtině, kdy zápas vypadal ještě jako basket. Pak už hra basket podle mého příliš nepřipomínala. My jsme zůstávali téměř při každém útoku sami u koše, hráči z toho byli až špatní a je škoda, že z tolika pozic jsme netrefovali jasné koše. Kdybychom měli lepší střelbu, dali bychom přes 120 bodů. Před týdnem v rámci přípravy v Jindřichově Hradci stála proti nám pevnější obrana a vstřelili jsme 116 bodů a teď jsme hodně stříleli vedle.

Od rakouského Grazu asi fanoušci očekávali více. Jaké si ze souboje s rakouským týmem odnášíte pocity?

Doufal jsem v těžší zápas. Příští týden nás čeká start soutěže v Pardubicích a tam to bude jiná káva. Teď bereme vítězství, ale moc nás to neprověřilo.

Ve čtyřčlenné skupině postupují dva týmy do další fáze. Vysoká výhra a dobré skóre by vám tak mohlo při závěrečných počtech pomoci, že?

Výsledek se počítá, rozdíl ve skóre při otázce postupu může hrát roli. Další zápas nás čeká proti Domžale a tam budeme vědět více, na čem jsme. Graz nás neprověřil, očekávali jsme složitější zápas. Mrzí mě to i vůči divákům, poprvé v Ústí se hrál evropský pohár a příliš evropskou úroveň basketbalu diváci neviděli.

Vypozoroval jste z utkání, v jakém rozpoložení byste mohli vtrhnout do české ligové soutěže?

Zápas mi o naší formě nic nenaznačil. Z tohoto utkání si pustíme video. Chtěl jsem po hráčích koncentraci po celých 40 minut. Bylo to ale složité vzhledem ke hře soupeře. Naši hráči mohli kdykoli střílet, soupeř příliš nebránil. A v tom ohledu jsme měli nastřílet více bodů.

Co vám mezinárodní zápas ukázal?

Přes léto jsme byli v dobré formě, ale při předzápasovém tréninku na Graz hráči byli nervózní, ustrašení a pak takhle vypadal celý zápas. V Pardubicích bychom takhle hrát nemohli.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Demonstrace síly, čílí se ODS. Petr Fiala nebyl zvolen místopředsedou Sněmovny Demonstrace síly, čílí se ODS. Petr Fiala nebyl zvolen místopředsedou Sněmovny
Volvo Truck centrum v Lovosicích má zelenou. Zda bude, není jisté Volvo Truck centrum v Lovosicích má zelenou. Zda bude, není jisté
Babiš chce představit vládu. Zeman ho jmenuje premiérem na Mikuláše Babiš chce představit vládu. Zeman ho jmenuje premiérem na Mikuláše

Žena na Liberecku skončila pod koly auta. Nepřežila Žena na Liberecku skončila pod koly auta. Nepřežila
Teplice koupí nové bateriové trolejbusy za skoro 63 milionů Teplice koupí nové bateriové trolejbusy za skoro 63 milionů
OBRAZEM: Piráti nestačili na Třinec OBRAZEM: Piráti nestačili na Třinec


Komentáře