Rakouský Graz nás měl prověřit více, říká trenér Slunety Pištěcký

Trenér Antonín Pištěcký. Foto: SeveročeskýDeník.cz
Trenér Antonín Pištěcký. Foto: SeveročeskýDeník.cz

Ústí n.L. - Basketbalisté ústecké Slunety mají za sebou premiéru na mezinárodní scéně. V rámci Helios Alpe Adria Cupu přehráli rakouský UBS Raiffeisen Graz 93:44. Soupeř z Rakouska ústecký celek příliš neprověřil, a tak ani trenér Antonín Pištěcký nebyl s výhrou úplně spokojen.

Reklama

První utkání v rámci evropského poháru vám vyšlo. Výsledkově jste Graz rozdrtili…

Soupeř přijel bez svého nejlepšího rozehrávače, v úvodu utkání se jim další hráč zranil. Hosté tak v podstatě přijeli bez svých nejlepších hráčů. Naši hráči byli nervózní v první čtvrtině, kdy zápas vypadal ještě jako basket. Pak už hra basket podle mého příliš nepřipomínala. My jsme zůstávali téměř při každém útoku sami u koše, hráči z toho byli až špatní a je škoda, že z tolika pozic jsme netrefovali jasné koše. Kdybychom měli lepší střelbu, dali bychom přes 120 bodů. Před týdnem v rámci přípravy v Jindřichově Hradci stála proti nám pevnější obrana a vstřelili jsme 116 bodů a teď jsme hodně stříleli vedle.

Od rakouského Grazu asi fanoušci očekávali více. Jaké si ze souboje s rakouským týmem odnášíte pocity?

Doufal jsem v těžší zápas. Příští týden nás čeká start soutěže v Pardubicích a tam to bude jiná káva. Teď bereme vítězství, ale moc nás to neprověřilo.

Ve čtyřčlenné skupině postupují dva týmy do další fáze. Vysoká výhra a dobré skóre by vám tak mohlo při závěrečných počtech pomoci, že?

Výsledek se počítá, rozdíl ve skóre při otázce postupu může hrát roli. Další zápas nás čeká proti Domžale a tam budeme vědět více, na čem jsme. Graz nás neprověřil, očekávali jsme složitější zápas. Mrzí mě to i vůči divákům, poprvé v Ústí se hrál evropský pohár a příliš evropskou úroveň basketbalu diváci neviděli.

Vypozoroval jste z utkání, v jakém rozpoložení byste mohli vtrhnout do české ligové soutěže?

Zápas mi o naší formě nic nenaznačil. Z tohoto utkání si pustíme video. Chtěl jsem po hráčích koncentraci po celých 40 minut. Bylo to ale složité vzhledem ke hře soupeře. Naši hráči mohli kdykoli střílet, soupeř příliš nebránil. A v tom ohledu jsme měli nastřílet více bodů.

Co vám mezinárodní zápas ukázal?

Přes léto jsme byli v dobré formě, ale při předzápasovém tréninku na Graz hráči byli nervózní, ustrašení a pak takhle vypadal celý zápas. V Pardubicích bychom takhle hrát nemohli.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře