Prvotním cílem bylo play off, řekl trenér Vladimír Országh po účasti v předkole

Zimní stadion v Litvínově. Foto Archiv SeveroceskyDenik
Zimní stadion v Litvínově. Foto Archiv SeveroceskyDenik

Hokejisté Litvínova obsadili dvanácté místo v konečné tabulce extraligy. Po základní části sice skončili jedenáctí, jelikož ale původně dvanáctá Olomouc senzačně přešla přes pátou Plzeň do čtvrtfinále, klesl severočeský tým o jednu pozici níž.

Reklama

Nynější sezona byla pro Litvínov výjimečná tím, že před jejím startem došlo k obrovským změnám ve vedení klubu i A-mužstva. Loni skončili předseda představenstva a generální manažer Jiří Šlégr, sportovní manažer Josef Beránek,  trenér Vladimír Kýhos s asistenty Radimem Skuhrovcem a Jindřichem Kotrlou.

Do klubu naopak přišli nový generální manažer a sportovní ředitel Pavel Hynek, hlavní trenér Vladimír Országh s asistentem Václavem Sýkorou.

„Chtěli jsme si zahrát play off, což byl náš prvotní cíl. A to se nám podařilo, protože do předkola šly celky z pátého až dvanáctého místa. Jsem za to rád, že jsme se mezi ně vešli, protože hodně mladších kluků play off dosud nehrálo," uvedl trenér Országh v při on-line tiskové konferenci po vyřazení v předkole.

První účast Litvínova v play off od roku 2017 byla podle něj důležitá z hlediska zkušeností.

"Teď poznali, že opravdový hokej se hraje v play off, kdy vám nikdo nic nedaruje a musíte jít od první do poslední minuty na krev," poznamenal bývalý slovenský reprezentant s hráčskými  zkušenostmi z NHL i s poznatky z trenérského působení u slovenského národního týmu i Banské Bystrice a Slovanu Bratislava.

Měsíc a půl netrénovali

„Měli jsme velice špatný začátek sezony. Byl tam koronavirus, ostatní věci. Poznávali jsme se jako mužstvo, od hráčů jsme chtěli některé nové věci. Trvalo, než si sedlo, bylo to způsobené i tím, že první tři měsíce jsme měsíc a půl netrénovali. Postupně jsme se jako mužstvo posouvali dál a dá se říct, že jsme se ze dna tabulky dostali do silného středu," podotkl Országh.

V předkole Litvínov narazil na Hradec Králové, s nímž v základní části nezískal ani bod a nakonec prohrál i 0:3 na zápasy. „V rozhodujících chvílích nás přetlačili," shrnul litvínovský trenér neúspěšnou sérii.

Reklama

Hodnocení

3.15 hvězdiček / Hodnoceno: 13x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře