První zápas jsme zvládli bravurně, liboval si Budínský po vstupu do finále

Pavel Budínský. Foto: archiv BK Děčín/Oskar Goliáš
Pavel Budínský. Foto: archiv BK Děčín/Oskar Goliáš

Děčín - Velmi dobrý dojem zanechali basketbalisté BK Děčín v úvodním duelu finálové série play-off Kooperativa NBL. Na půdě Nymburka prohráli jen o pět bodů, což svědčí o jejich nadšeném a koncentrovaném výkonu. Zároveň Děčínští naznačili, že by v pondělí 18. května 2015 mohli v domácí odvetě předvést ještě kvalitnější vystoupení.

Reklama

„Ukázali jsme velmi hodnotný herní projev hodný finále, pro někoho možná až překvapivý. Pochopitelně jsme se připravovali na nejvyšší možnou úroveň hry, kterou chtěl soupeř hrát. Má kompletní tým připravený na finále play-off. My jsme řešili alternace na rozehrávce, protože nám chybí Anthony Tucker, což nebylo jednoduché. Myslím ale, že jsme to zvládli bravurně,“ ohlédl se děčínský trenér Pavel Budínský.

„Ustáli jsme počáteční nápor a udrželi poločasový výsledek tak, aby o něm nebylo rozhodnuto. Udrželi jsme ho pak po 39 minut a je jen škoda, že jsme koncovku nezvládli lépe. Mohla být ještě dramatičtější. Potřebujeme udělat několik korektur v kombinacích i v obraně a potřebujeme větší jistotu v zakončení z podkošového prostoru, kde někteří mladší hráči trochu panikaří a nechávají se zablokovat, když už vykombinujeme situaci až do podkošové střely,“ analyzoval kouč.

„V celkovém obraze si myslím, že jsme předvedli velmi kvalitní výkon, nicméně jsme prohráli a teď je řada na nás. Vím, že se to snadno říká, ale musíme se pokusit jít do druhého zápasu s vítěznou mentalitou a pokusit se pro naše fanoušky zůstat v sérii naživu. Je to obrovská odměna hrát sérii s Nymburkem a velká výzva hrát proti takovým hráčům a týmu, který má odehráno tolik mezinárodních zápasů. Prohráváme, musíme se připravit lépe a věřit tomu, že tu výhru doma zvládneme,“ nastínil Budínský, jakým směrem se ubírají jeho úvahy pro pokračování finále.

ČTĚTE:  Basketbalisté Děčína sehrají finále na zimním stadiónu!

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře