První výhra je povzbuzením, říká litoměřický trenér Miloš Říha mladší

Trenér Miloš Říha mladší. Foto: archiv HC Dynamo PardubiceTrenér Miloš Říha mladší. Foto: archiv HC Dynamo Pardubice

Litoměřice - Po rozpačitém rozjezdu do nové sezóny zabrali hokejisté HC Litoměřice naplno a v zápase čtvrtého kola WSM Ligy si připsali první bodový zisk. Navíc zdolali rivala z Ústí nad Labem 5:4 a naznačili, že se chtějí rychle dostat ze spodních příček tabulky. „Věřím, že to byl odrazový můstek do dalších kol,“ řekl litoměřický trenér Miloš Říha mladší.

Reklama

V jakém rozpoložení jste nastupovali k derby proti Ústí?

Po sérii tří porážek, by jsme nehráli špatně. Ale výsledky jsme neměli dobré. Ani s Ústím se zápas nevyvíjel nijak pozitivně. Z prvních tří střel jsme dostali tři góly. Ale od druhé třetiny jsme se zvedli. Soupeř nedal trestné střílení, což byl nejspíš zlomový okamžik. První výhra je povzbuzením.

Jak probíhají vazby s extraligovým klubem Mountfield Hradec Králové?

Mužstvo funguje bez ohledu na to, kolik hráčů z Hradce máme v jednotlivých utkáních k dispozici. Někteří kluci jsou v týmu nastálo, bydlí tady a věnují se tréninku.

Momentálně využíváte dva brankáře - Filipa Šindeláře a Patrika Rybára.

S jejich výkony jsme spokojeni. Od začátku přípravy nemáme s gólmany problémy, takže tahle situace je pozitivní. I z toho pohledu, že během osmi dní hrajeme šest zápasů, je výhodou přítomnost dvou brankářů, z nichž Šindelář dlouho působil v extralize a Rybár je i v kádru Hradce Králové.

Litoměřičtí diváci si všimli i výborného výkonu obránce Petera Frühaufa. Co na jeho adresu?

Frigo, jak se přezdívá Frühaufovi, nám pomohl tím, že nastoupil poprvé právě proti Ústí. Dal klíčový gól, byl hodně vidět a uplatnil zkušenosti. Bude tady z Hradce Králové na měsíc, pak se uvidí, co dál.

Hodně jste si oddechli, že do dalšího průběhu soutěže už jdete v lepší pozici, než před pár dny?

Jsme rádi, že se naše mužstvo zlepšilo a nic nevzdalo. Soutěž je vyrovnaná a všechny týmy považujeme za těžké soupeře. Každý z nich disponuje čtyřmi rovnocennými pětkami, v nichž jsou bývalí extraligoví hráči, nebo mladíci, poslaní z extraligy do první ligy. Náležitou prověrkou našeho celku jsou zápasy na ledě pražské Slavie a hned druhý den doma s Přerovem.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Litoměřicko

V Ústí jsem zažil nádherné období, říká Milan Buďa, trenér litoměřického béčka V Ústí jsem zažil nádherné období, říká Milan Buďa, trenér litoměřického béčka
Hradozámecká noc 2017: Zámek Libochovice navštíví duchové Hradozámecká noc 2017: Zámek Libochovice navštíví duchové
Severočeská tra má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce Severočeská tra má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

Letní romance v Libochovicích aneb výlety v Poohří Letní romance v Libochovicích aneb výlety v Poohří
Svatovavřinecká pou 2017 v Libochovicích nabídne bohatý program Svatovavřinecká pou 2017 v Libochovicích nabídne bohatý program
Dítě spadlo do studny. Prý do ní lezlo kvůli mobilu Dítě spadlo do studny. Prý do ní lezlo kvůli mobilu


Komentáře