Prostředí v Jablonci mladým reprezentantům vyhovuje, říká zkušený kouč Josef Pešice

Hráči reprezenatce ČR - Belgie v Jablonci. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Hráči reprezenatce ČR - Belgie v Jablonci. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Jablonec n/N. - Zkušený fotbalový trenér Josef Pešice je součástí širšího realizačního týmu české reprezentace hráčů do 21 let. Nechyběl tudíž ani při kvalifikačním zápase českého výběru této věkové kategorie v Jablonci proti Belgii. „Zdejší prostředí nám vyhovuje pro přípravu a snažíme se domácí podmínky využít v plné síle,“ řekl Pešice, který kromě působení v rámci fotbalové asociace pozorně sleduje i tuzemskou nejvyšší soutěž.

Reklama

Jak se vám zamlouvala atmosféra na jablonecké Střelnici při duelu s Belgií?

Přišlo přes dva tisíce diváků, což není moc ani málo. Celkově nám sportovní možnosti v Jablonci vyhovují. Centrum v Břízkách s tréninkovými plochami hned vedle hotelu je ideálním místem pro přípravu. A také při tomto reprezentačním srazu v Jablonci jsme příznivé prostředí zužitkovali i v samotném zápase.

V čem byly největší přednosti českého týmu při vítězství 1:0?

Myslím, že se odehrál z naší strany velmi povedený zápas. Hlavně po taktické stránce naši kluci zvládli souboj s nesmírně silným soupeřem. Kvalita Belgie je obrovská, přesto náš tým dokázal jejich hru rozbourat, dát gól a tím považuji vítězství za zasloužené, když k tomu připočteme bojovnost, obětavost a nasazení. Bez pohybu se hrát nedá.

Kteří hráči vás nejvíce zaujali?

Musím pochválit Trávníka, který působí v Jablonci a hrál doslova na domácím hřišti. Výborní byli i Havlík, Souček, Lüftner, Vraštil. Kluci nastupují v Synot lize a mají už první zkušenosti. Tvoří se parta, která by mohla něčeho dosáhnout. Je na nich, aby prokázali využít přednosti a dostat se do špičky.

Hrálo se v Jablonci, kde to dobře znáte. Cítíte pořád nostalgii ze svého někdejšího působení v klubu?

Samozřejmě. Trénoval jsem tady v letech 1993-1995, postoupili jsme do první ligy. Na zápasy chodilo osm tisíc diváků. Atmosféra byla nádherná, takže i po těch dvaceti letech mám pořád krásné vzpomínky.

V letech 1997-2000 jste vedl prvoligové Teplice.

Bylo to v době, kdy v Teplicích panoval fotbalový boom, skončili jsme druzí v lize a bojovali jsme v kvalifikaci o Ligu mistrů. A dvě moje srdcová mužstva Jablonec a Teplice se střetnou v příštím ligovém kole 22. listopadu v Teplicích. Takže jsem zvědavý, jak to dopadne.

Reklama

Hodnocení

4.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře