Prohrané finále s Litvínovem mě stále mrzí, přiznává jablonecký Tomáš Plíhal

Hrající sportovní manažer hokejového klubu HC Vlci Jablonec Tomáš Plíhal. Foto SEVEROCESKYDENIK
Hrající sportovní manažer hokejového klubu HC Vlci Jablonec Tomáš Plíhal. Foto SEVEROCESKYDENIK

Zajímavou hokejovou postavou je Tomáš Plíhal. Devětatřicetiletý útočník se zkušenostmi z NHL, Finska i české extraligy působí momentálně jako hrající sportovní manažer druholigového celku HC Vlci Jablonec nad Nisou. Může se ohlížet za svoji dosavadní kariérou, ale žije i současným hokejem. ¨

Reklama

Řadu let jste strávil v zahraničí.  Čeští fanoušci si vás určitě pamatují z dresu Třince, se kterým jste v roce 2015 získal stříbrnou medaili v extralize. Vybavujete si tehdejší prohrané finále s Litvínovem?

Samozřejmě, vyrovnali jsme sérii na 3:3. Jeli jsme k nám a byli jsme natěšeni na rozhodující sedmé utkání. Věřili jsme, že to zvládneme. Ale prohráli jsme sedmý zápas. A takové zklamání hned tak nepřebolelo. Mrzí mě to dodnes.

Jak velký je podle vás rozdíl mezi druhým místem a mistrovským titulem?

Obrovský. Tehdy jsme mohli být s Třincem na vrcholu, ale skončili jsme „jen“ stříbrní.

Po vašem odchodu ale Třinec vybojoval tři extraligové tituly po sobě. Co na to říkáte?

V té sezoně 2014/2015 vedli tým trenér Jiří Kalous s tehdejším asistentem Václavem Varaďou. Netušili jsme, ža by pak Venca Varaďa jako hlavní trenér mohl s klubem udělat tři tituly. Je to něco výjimečného. Třinec je skvělou organizací. V extralize se těžko obhajuje jeden titul a Oceláři ho vyhráli třikrát v řadě. Věřím, že jim to bude šlapat i v nadcházející sezoně.

Jste s někým z třineckého hokeje v kontaktu?

Vím, že tam je pořád trenér brankářů Jarda Kameš. A taky kustod. Občas si zavoláme nebo napíšeme, ale s bývalými spoluhráči ve spojení nejsem.

Kam jste odešel z Třince?

Do Znojma, kde jsem byl dva roky. Potom jsem zamířil do Jablonce nad Nisou. Pocházím z Liberecka, konkrétně z Frýdlantu v Čechách.  A z Jablonce jsem jako hráč putoval zpravidla po vánocích na dokončení sezony do Německa, hrál jsem za Landshut, Regensburg.

Jaká je vaše aktuální pozice v jabloneckém klubu?

Loni jsem byl hrajícím trenérem. A řeknu vám, že hrát a ještě přitom trénovat byla fuška. Nyní jsem „jenom“ hrajícím sportovním manažerem. Sháním hráče, domlouváme se, kdo přijde.  

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře