Prohráli jsme po chybách, hodnotí zápas v Aue ústecký Filip Novotný

Foto: archiv SeveroceskýDeník.czFoto: archiv SeveroceskýDeník.cz

Aue - Fotbalisté Ústí nad Labem sehráli přípravné utkání na půdě německého třetiligisty Erzgebirge Aue 1:2. Pro Armu to byl předposlední test před začátkem nového ročníku Fotbalové národní ligy.

Reklama

Ústečtí nad Aue v prvním poločase vedli, ale soupeř dvěma góly utkání otočil. A hlavně ve druhém poločase dostával Ústecké pod velký tlak. "Aue bylo běhavější a techničtější. Byl to pro nás spíše fyzický test. Ale podle mě jsme obstáli, celkem jsme se s nimi popasovali, hlavně tedy v prvním poločase. Ve druhém to bylo horší," říkal záložník Army Filip Novotný.

Ve druhém poločase se Arma poměrně hodně zapotila, Aue se dostávalo k velkému množství šancí. "Inkasovali jsme dva góly po chybách, soupeři jsme nabídli možnosti a dvě z nich využil. Ještě to není od nás stoprocentní, ale máme čas na to, abychom formu vyladili," věří Novotný.

Filip Novotný i zbytek týmu si ale prestižní utkání na německé půdě užil. "Překvapilo mě, že na přípravný zápas přišlo přes tisíc diváků, což v Čechách nebývá zvykem. Aue má pěkný stadion, zázemí, takže to pro nás byl zážitek," hodnotil mladý středopolař.

Novotný přišel do Ústí z Litoměřic a věří, že si v dresu Army zahraje Fotbalovou národní ligu. "Je to pro mě posun, přece jen Ústí je výš. Těším se na utkání ve druhé lize, je to těžká soutěž," vypráví.

Ten oproti Litoměřicím potká v týmu také několik zahraničních hráčů, za Armu nastupuje Bosňan, ústečtí testovali i dva ruské fotbalisty. "Komunikace trochu vázne, někteří hráči někdy nemluví ani anglicky. Ale partu máme dobrou," uzavřel Novotný.

Arma po zápase v Aue zúžila kádr, skončili Čapek, Sedláček a právě ruský hráč Daviděnko. Ústecké ještě čeká generálka proti Sokolovu a 31. července doma zahájí nový ročník FNL proti Táborsku.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře