Prohra proti Slávii mě hodně mrzí, říká liberecký útočník Petr Jelínek

Hokejisté Liberce opouští led po prohraném utkání. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Hokejisté Liberce opouští led po prohraném utkání. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Liberec - V době, kdy se základní část hokejové ligy přibližuje ke svému finiši, má každý získaný bod velkou hodnotu. O to víc neúspěšné týmy mrzí, když jim místo potřebného nárůstu formy přibývají porážky. A to je přesně situace libereckých Bílých Tygrů. Naprázdno vyšli nejen na ledě favorizované Komety Brno, ale následně i doma s pražskou Slavií.

Reklama

Přitom zápas pojal pořádající klub jako ideální příležitost k tomu, aby na něj v odpoledním čase přilákal co nejvíce diváků. Dorazilo sice na šest tisíc hokejových příznivců, jenže ti netajili rozpaky nad výkonem libereckých hokejistů. Porážka 1:3 od posledního mužstva tabulky se nečekala.

Zvláštní motivaci měl útočník Petr Jelínek. Právě před probíhající sezónou přišel do Liberce z pražské Slavie, v níž strávil předešlou část hokejové kariéry. „Proti Slavii se mi hraje dobře, protože jsem v tamním dresu dlouho působil a od letoška jsou pro mě vzájemné zápasy přitažlivé. Přece jen se mě vždycky zmocní rivalita. Chtěli jsme vyhrát, o to víc prohra mrzí,“ svěřoval se Jelínek.

Důvodů, proč liberečtí Bílí Tygři nejsou v poslední době pro soupeře příliš nebezpeční, je celá řada. „Vytváříme si šance, ale když je neproměníme, nemůžeme bodovat. Kamenem úrazu jsou přesilovky. Asi si je moc komplikujeme. Na led jdeme s tím, že si rázně řekneme, jak uděláme maximum. A góly ve větším počtu nepřicházejí. V Brně žádný, proti Slavii jeden,“ rmoutil se Jelínek.

Jedině efektivita může zase pozvednout libereckou aktivitu k bodovým příspěvkům. „Jak si pořád opakujeme, musíme začít dávat branky z přesilovek. Ale nelze spoléhat jen na to, že využijeme početní výhodu. Chce to skórovat i při hře pěti proti pěti,“ nehledá složitá východiska zkušený útočník, jenž si všímá i vývoje v tabulce. Metou pro řadu týmů se stává elitní desítka. A také Bílí Tygři usilují o předkolo play-off.

„Pořadí od sedmého do třináctého místa je bodově srovnatelné a vyrovnané s minimálními odstupy. Existuje pro to jasný příměr, že tabulka je hodně našlapaná, což sedí,“ ozřejmuje Jelínek současné postavení Liberce.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře