Před baráží se musíme dostat do herní pohody, burcuje Viktor Hübl

Ilustrační snímek. Foto: Ladislav Chlíbek
Ilustrační snímek. Foto: Ladislav Chlíbek

LITVÍNOV - Hokejisté Litvínova sice přetlačili Vítkovice, už nyní ale mají jistotu posledního místa po základní části, když i na Jihlavu ztrácí čtyři body. Souboj s Vítkovicemi (2:1pp) rozhodl už po třiadvaceti vteřinách prodloužení litvínovský lídr a kanonýr Viktor Hübl.

Reklama

"Vypíchli jsme z rohu šťastně puk, Franta Lukeš mi přihrál, zůstal jsem sám před brankou. Čekal jsem na pohyb gólmana, vypadalo to, že už bude pozdě, ale nakonec jsem tam našel mezírku," usmál se při popisu situace Viktor Hübl, střelec vítězné branky litvínovské Vervy.

Přestože mezi oběma soupeři stál rozdíl mnoha bodů v tabulce, na ledě to nebylo znát. "Myslím, že se naše hra zlepšuje, stejně tak tomu bylo v posledních zápasech před olympijskou pauzou. Pracovali jsme více na obraně, už v Pardubicích jsme nehráli špatně. Jsme ale v křeči a trochu jaloví směrem do útoku, což jsme potrdili i proti Vítkovicím. Dáváme málo gólů. Soustředíme se na obranu, ale samozřejmě i v útoku je potřeba být účelnější. Snad se dostaneme do větší střelecké pohody během play-out, abychom před baráží byli ve větší formě," přeje si litvínovský lídr.

Čím si Hübl vysvětluje, že v extralize nepanují střelecké hody a ani litvínovské zápasy nepřináší brankostroje? "Týmy se soustředí na obranu, zvláště na konci sezóny, kdy jde o postup do play-off nebo vyhnutí se baráži. Když to vezmu osobně, tak samozřejmě když jsme hráli na vrchu tabulky, tak se nám hrálo v pohodě a vytvářeli jsme si více šancí. Teď je to od nás více v křeči, chceme hned zakončovat a někdy to není ono," připustil Hübl.

Litvínov má sice ještě teoretickou naději, že se vyhne baráži, po základní části ale skončí poslední. "Vnímám to špatně. Celá sezóna je tragická. Už od začátku. Pak jsme se sice zvedli, ale záhy to šlo zase dolů. Teď už to nemá cenu hodnotit. Musíme se připravit na závěr sezóny, abychom uhráli záchranu," uvažoval zkušený útočník.

Verva ztrácí momentálně na dvanáctou Mladou Boleslavi třináct bodů. Spolu s play-outem ve hře bude ještě 21 bodů. Může se Litvínov ještě pádu do baráže vyhnout? "Jdeme zápas od zápasu, samozřejmě zabojujeme, baráži bychom se chtěli vyhnout, ale když si vezmu, co jsme hráli od Vánoc, tak se tomu těžko vyhneme. Musíme hrát naplno. Není možné, abychom přišli do baráže a koukali co se děje. Potřebujeme se dostat do herní pohody," uzavřel Hübl.

51. kolo: Litvínov - Vítkovice 2:1pp.

Branky a nahrávky: 8. Hanzl (Vandas), 61. Hübl (Lukeš) – 36. Bartovič (Szturc, Jáchym) Vyloučení: 5:2, navíc Lev 10 min. a trenér Petr (oba Vít) do konce utkání, oba za nesportovní chování Diváci: 2108

Reklama

Hodnocení

4.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře