Potřebujeme vyhrávat častěji, říká liberecký hokejový útočník Dušek

Hokejista Bílých Tygrů Liberec Antonín Dušek. Foto: archiv HC Bílí Tygři LiberecHokejista Bílých Tygrů Liberec Antonín Dušek. Foto: archiv HC Bílí Tygři Liberec

Liberec - Liberečtí hokejisté byli ve čtvrtečním duelu s Kladnem favority, ale mnoho nescházelo, aby proti předposlednímu celku tabulky extraligy vyšli bodově naprázdno. Dlouho prohrávali 0:2, pak třemi góly v řadě otočili vývoj až na 3:2 v prodloužení, když rozhodující branku vstřelil kapitán Petr Nedvěd.

Důležitou postavou zápasu byl i další útočník Antonín Dušek, jenž právě svým gólem na začátku třetí třetiny zavelel k obratu. Bílí Tygři totiž po snížení na 1:2 výrazně ožili a nakonec sklidili potlesk diváků. "Ale potřebujeme vyhrávat častěji," řekl Dušek v rozhovoru pro SeveročeskýDeník.cz

Získali jste dva body. Jak to berete?

Jsme rádi za výsledek, ale pomýšleli jsme na tři body. Měli jsme je uhrát už v řádné hrací době, jenže vyrovnali jsme až ve třetí části a zápas po remíze dospěl do prodloužení. Takže nakonec jsou i ty dva body dobré.

V utkání jste se střelecky zařadil po bok Martina Barteka a Petra Nedvěda. Cítíte se jako kanonýr?

Tak to ne. Od Barteka se góly čekají, má výbornou střelu. A Petr Nedvěd je rovněž produktivní. Vážím si toho, že jsem s prosadil, protože letos nehraju extraligu pravidelně a často vypomáhám i prvoligovým Benátkám na Jizerou. Netuším, jestli zůstanu trvale v liberecké sestavě. Každý den se může stát něco jiného.

Jak vnímáte současný program extraligy na konci kalendářního roku?

Po zápase s Kladnem hrajeme už v sobotu v Karlových Varech. To jsou zápasy se soupeři, v nichž půjde takříkajíc o šest bodů. A chceme a potřebujeme co nejvíc vyhrávat, abychom se posunuli výš z jedenáctého místa a zároveň bodově odskočili právě Varům s Kladnem.

Pomohly vám porážky celků, které jsou v tabulce před vámi?

Registrujeme, že týmy jako Litvínov a Třinec v minulém kole neuspěly, ale jen na jejich klopýtnutí spoléhat nemůžeme. Jsou to kvalitní mužstva. Proto se musíme ohlížet sami na sebe. Nikdo za nás body nenasbírá.

Jak vidíte liberecké ambice pro finiš základní části extraligy?

Chceme se probojovat do desítky pro předkolo play-off a hlavně se vyhnout baráži o udržení.