Postup v poháru je vzpruhou i pro ligu, říká teplický trenér Radim Kučera

Fotbalový stadion Teplice. Foto Archiv SeveroceskyDenik.cz
Fotbalový stadion Teplice. Foto Archiv SeveroceskyDenik.cz

Po dlouhé době trenér teplických fotbalistů Radim Kučera vyslovil spokojenost s výkony svého týmu. A to i díky postupu mužstva do čtvrtfinále Českého poháru přes Zbrojovku Brno (2:0).

Reklama

„Dostali jsme se mezi nejlepší pohárovou osmičku, což je pro nás  vzpruhou. Přece jen nebylo snadné přejít přes dalšího prvoligového soupeře jako je Brno. Ale zvládli jsme to a přičítám to vícero faktorům,“ svěřil se Kučera při on-line tiskové konferenci.

„Potěšili mě hráči, kteří neměli v posledních týdnech větší herní vytížení. Brankář Grigar tým podržel, zaujali i Knapík a například Kodad. Momentálně máme širší kádr, je z čeho vybírat,“ uvažoval kouč.

Teplickému celku se skoro vyprázdnila marodka. Už se zdálo, že tým bude zcela kompletní. Jenže stoper Heidenreich je nově po operaci kolena.

"Přejemu mu brzký návrat. Věřím, že si poradíme i se stávajícím složením. Ale bereme to tak, že je tady i hrozba vykartování. A navíc nikdy nevíte, jestli do toho nezasáhne covid,“ podotkl Radim Kučera.

Jsou zvědaví na los

Tepličtí bojují na dvou frontách. „Jsme zvědaví na los čtvrtfinále Českého poháru. V osudí budou špičkoví soupeři, chtěli bychom hrát doma,“ uvedl trenér s tím, že mezi čtvrtfinalisty jsou už pražská Slavia, Liberec i Plzeň.

A pokud jde o první ligu, nejbližší zápas by měli Tepličtí sehrát už v sobotu 6. března s týmem SFC Opava. „Potřebujeme body, abychom se vzdálili dolním příčkám tabulky,“ nastínil Kučera.

Reklama

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře