Porazit Omsk je povzbudivé, říká nový kapitán Chomutova Michal Vondrka

Lední hokej přípravné utkání Piráti CHomutov-Avangard Omsk. Foto: archiv Ladislav ChlíbekLední hokej přípravné utkání Piráti CHomutov-Avangard Omsk. Foto: archiv Ladislav Chlíbek

Chomutov - Chomutovští Piráti si hned v prvním přípravném utkání proti hvězdnému Avangardu Omsk připsali cenný skalp! Nováček hokejové extraligy si vyšlápl na účastníka KHL a téměř vyprodaná aréna přihlížela prvním utkání Pirátů pod vedením kouče Vladimíra Růžičky.

Reklama

Spokojen s vítězstvím byl i útočník Michal Vondrka, který v létě přestoupil do Chomutova ze Slovanu Bratislava. Naposledy ale hostoval v pražské Spartě, za kterou si zahrál i semifinále extraligového play-off proti Třinci.

Právě útočník Michal Vondrka otevřel skóre středečního duelu, Chomutov nakonec porazil ruský Avangard Omsk 4:3. Pro Chomutov je skalp hvězdného Omsku, za který v letech 2008-2011 válel dokonce Jaromír Jágr, velkým úspěchem. Piráty pak poprvé v zápase trénoval bývalý reprezentační kouč Vladimír Růžička.

"Jsem spokojen s vítězstvím. Ale pořád je co zlepšovat jak v naší hře tak u mě osobně. Omsk nás prověřil, jedná se o špičkový tým KHL. Byli silní, v obraně nám zatápěli, ale docela jsme je ubránili. Na druhou stranu bychom se ještě měli zlepšit v útoku," hodnotí souboj s Omskem Michal Vondrka.

Omsk patří dlouhodobě mezi nejlepší celky KHL. Soutěže, která je považována za nejlepší v Evropě. Přesto byl tentokrát úspěšnější Chomutov, nováček české extraligy. "Výhra nás povzbudí do další práce. Začali jsme přípravu vítězně, ale ještě nás čeká hodně utkání před startem sezóny. Ale samozřejmě potěší, když porazíte tým, který má třeba rozpočet miliardu ročně," vypráví Vondrka.

Chomutov v utkání vedl průběžně 2:0 a 4:2, nakonec zvítězil o gól a byl Omsku vyrovnaným soupeřem. "V tomto letním období se hodně trénuje. Omsk i my toho v tréninku máme hodně, takže bych výsledek nepřeceňoval," zůstává Vondrka myšlenkami při zemi.

Utkání v chomutovské SD aréně sledovalo 5 028 diváků, bylo tedy prakticky vyprodáno. Jen pro představu: pět tisíc fanoušků nepřišlo do Chomutova na jediný zápas minulé sezóny včetně postupové baráže.

"Přemýšlel jsem nad tím kolik může přijít lidí, tipoval jsem mězi dvěma až třemi tisíci. Bylo skoro vyprodáno, což je super. Přece jen Omsk je zvučným soupeřem a diváky táhne, současně i my jsme hráli v sezóně poprvé a diváci byli zvědaví," spekuluje někdejší hráč Slavie Praha nebo Slovanu Bratislava a účastník jarního světového šampionátu v Praze a Ostravě.

Vondrka vedl Chomutov do zápasu s Omskem v roli kapitána a lídrem by měl být i v následující sezóně. "V kabině se udělalo hlasování a byl jsem vybrán jako kapitán. Byl jsem trochu překvapen. Já hlasoval pro Jirku Drtinu, který byl kapitánem v minulé sezóně," uzavřel útočník.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lukáš Nečesaný je zproštěn obžaloby. Luděk Nečesaný na soud čeká Lukáš Nečesaný je zproštěn obžaloby. Luděk Nečesaný na soud čeká
Policie hledá dvě nezletilé dívky z Děčína Policie hledá dvě nezletilé dívky z Děčína
Vyzkoušejte čínskou masáž Vyzkoušejte čínskou masáž

OBRAZEM: Před 5 lety byla velká demonstrace za zachování Podřipské nemocnice OBRAZEM: Před 5 lety byla velká demonstrace za zachování Podřipské nemocnice
Basketbalový svátek: Sluneta ve vyprodané hale přetlačila Děčín Basketbalový svátek: Sluneta ve vyprodané hale přetlačila Děčín
Akční nabídky zajistí okamžitou podporu prodeje na Litoměřicku Akční nabídky zajistí okamžitou podporu prodeje na Litoměřicku


Komentáře