Porazili jsme se sami, hlesl Peter Ölvecký po prohře Pirátů

Brankář Pirátů Chomutov. Foto: Ladislav Chlíbek
Brankář Pirátů Chomutov. Foto: Ladislav Chlíbek

Chomutov - Nepovedený zápas sehráli hokejisté Chomutova v extralize s Vítkovicemi. Třebaže měli utkání skvěle rozehrané a vedli 3:1, odešli z domácího ledu poraženi poměrem 3:5. A to se rozhodně nečekalo vzhledem k tomu, že Piráti předtím zdolali Hradec Králové. Jenže tentokrát jim nepomohl ani fakt, že útočník Peter Ölvecký vstřelil dva góly.

Reklama

Pro chomutovského forvarda to byl specifický zápas, jelikož na podzim působil právě ve Vítkovicích. Jenže po měsíčním angažmá s ním přestali počítat, a tak zamířil do Chomutova.

„Za Vítkovice jsem v této sezóně odehrál dvanáct zápasů. I když jsem tam byl krátce, na utkání s nimi jsem se těšil. Řadu hráčů znám a chtěl jsem proti nim ukázat co nejlepší výkon, aby Chomutov vyhrál. Bohužel se to nepovedlo,“ líčil Ölvecký.

Stejně jako spoluhráči nechápal totální obrat v zápase. „Uškodil nám druhý inkasovaný gól na 3:2. Rázem soupeř ožil a hned po přestávce vyrovnal. Moc nás to položilo a inkasovali jsme ještě dvakrát. Udělali jsme chyby, které Vítkovice potrestaly,“ nehledal Ölvecký výmluvy.

Ve hře obou týmů našel rozdíly. „Porazili jsme se sami. Naopak hosté dobře bruslili, bojovali a naopak do našeho projevu se dostala nervozita a přestali jsme si věřit. Báli jsme se o vítězství, kdežto Vítkovice zápas dotáhly do vítězného konce,“ popisoval útočník Pirátů.

Chomutovu se bodově vzdálilo šesté místo v tabulce, znamenající přímou účast ve čtvrtfinále play off. „Je to škoda, protože každý výsledek rozhoduje. Musíme znovu zabrat a připravit se na další utkání,“ uvažoval Ölvecký.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře