Pořád hraji fotbal a nepřipadám si tak starý, říká padesátník Marián Řízek

Marian Řízek. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czMarian Řízek. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Teplice, Ústí n/L. - Je členem Síně slávy teplického fotbalu a v padesáti letech Marián Řízek (ročník narození 1966) stále vybíhá na hřiště jako hráč, by si už vyzkoušel i trenérskou činnost. „Zatím to jde. Dokud slouží zdraví, člověk si nepřipadá tak starý,“ říká fotbalová osobnost severních Čech.

Reklama

Jaká je vaše fotbalová současnost?

Hraji za ČSAD Libouchec na Ústecku v I. A třídě. Na podzim jsem stihl převážnou část sezóny. A když bude zájem, mohu tam pokračovat i na jaře. Nedávno jsem ještě trénoval jiný klub, ale teď netrénuji nikde, takže mám víc času na rodinu. V nižších soutěžích působí i mladí kluci. Ale tím, že jsem něco odehrál, tak stavím na zkušenostech.

Co vaše trenérská dráha? Jak na ni vzpomínáte?

Začínal jsem vlastně jako jeden z asistentů trenéra Dušana Uhrina staršího u teplického áčka.  Společně se mnou tam byl jako asistent i Sváa Habanec, pozdější kouč Ústí nad Labem a nynější trenér Slovácka v první lize. Trvalo to asi jen tři měsíce. Pak jednoho odpoledne přišel tehdejší ředitel teplického klubu František Hrdlička a řekl mi zásadní věc: seber se a budeš trénovat béčko Teplic ve třetí lize. Chvilku jsem si drbal hlavu, ale pak jsme to dali dohromady. V té době byli v týmu šikovní hráči. Prošel jsem jako trenér, případně hrající trenér i dalšími celky.

Co říkáte na novinku, že vᚠněkdejší spoluhráč z Teplic Zdenko Frala se stal v lednu 2016 hlavním koučem prvoligového Jablonce?

Jsme kamarádi do dneška. Zdenko Frala šel ve stopách dalšího našeho bývalého spoluhráče z Teplic Michala Bílka. Dělal mu asistenta na několika štacích, naposledy Frala odvedl velký kus samostatné práce ve Varnsdorfu. Jedině dobře, že dostal šanci v lize. Přeji mu, a se mu v Jablonci daří.

A co vás pojí například s trenérem Zdeňkem Ščasným ze Sparty?

Hráli jsme spolu za Roudnici nad Labem. Zdeněk mě taky vytáhl do Slušovic, kam jsem zamířil místo něj po jeho odchodu na Kypr. A vybavuji si, že v roce 1995 jsem v dresu Ústí nad Labem vstřelil ve druhé lize dva góly do sítě Blšan, které tehdy Ščasný trénoval. Vyhráli jsme 3:2.

Sledujete současné dění v první lize?

Zaznamenal jsem, že Sparta získala Josefa Šurala z Liberce. Je to schopný hráč, který umí dát gól. O takové fotbalisty je na trhu boj. Tak to chodí, ale není to jen u nás.

Jak na vás působí celek Teplic?

Jsou v tabulce dvanáctí. Mančaft se změnil. Ale s jejich současným kapitánem Štěpánem Vachouškem jsem ještě hrál. Tehdy v osmnácti letech začínal a vzpomínám i na jeho první gól. Klub nesmírně ztratil šokujícím úmrtím ředitele pana Hrdličky v létě 2014. Je to obrovská škoda. Teplicím samozřejmě fandím. Když mám čas, jezdím se na zápasy podívat. Snad na jaře budou mít lepší výsledky.

A vᚠpohled na Ústí nad Labem ve druhé lize?

Hrají si to svoje. Moc bodů neztrácejí na druhé a tudíž postupové místo. Pokud tým vydrží při sobě, mohou být nahoře.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.33 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Teplicko

SŽDC opraví i severočeská nádraží SŽDC opraví i severočeská nádraží
Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela
Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod
S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích
David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo

Musíme to opravit 🙂. A silničáři nikde, jen rozkopané silnice. Proč? Musíme to opravit 🙂. A silničáři nikde, jen rozkopané silnice. Proč?
Teplice chtějí hrát o poháry. Podaří se jim to? Teplice chtějí hrát o poháry. Podaří se jim to?
Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem

Liga bude zajímavá. Znovu chceme hrát nahoře, říká teplický Admir Ljevakovič Liga bude zajímavá. Znovu chceme hrát nahoře, říká teplický Admir Ljevakovič
Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo
Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky! Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky!


Komentáře