Pomyslný kámen z nás ještě nespadl, říká chomutovský kapitán Jiří Drtina před baráží

Jiří Drtina. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czJiří Drtina. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Chomutov - Možná je v tom i kus symboliky. Zrovna kapitán chomutovských hokejistů Jiří Drtina vstřelil v pátém semifinálovém duelu play-off první gól zápasu s Jihlavou a nasměroval tak Piráty k postupu do baráže o extraligu. „Jsme rádi, že jsme to dokázali. Ale hlavní část sezóny v boji o konečný úspěch je teprve před námi,“ uvědomuje se Drtina velká očekávání ze strany vedení klubu i fanoušků.

Reklama

Jak velký kámen vám spadl ze srdce po zvládnuté sérii s Jihlavou?

Povedlo se nám udělat první krok, ale pomyslný kámen ještě nespadl. Pochopitelně si vážíme už samotného postupu do baráže. Neříkám, že to byla samozřejmost. I s Duklou Jihlava to byl boj. Chtěli jsme dokázat, že jsme vyhráli první ligu oprávněně. Teď bude důležité pokračovat.

Během sezóny jste dlouho marodil. Už jste v pořádku - a jak se cítíte?

Návrat do soutěžního rytmu byl poměrně náročný. Nebylo příjemné absentovat delší dobu. Ale zaplaťpánbůh zdraví docela drží a můžu hokejově fungovat. Pauza je však ještě znát a není to ideální, co se týče rozehranosti. Věřím, že to přijde.

Jak z pozice kapitána hodnotíte atmosféru v chomutovské kabině?

Jen pozitivně. Každý je správně hokejově nažhavený a uvědomuje si, že se hraje o nejvyšší ligu. Všichni v Chomutově chtějí do extraligy. Jde o budoucnost klubu jako takového, ale i o perspektivy a ambice jednotlivých hráčů. Půjdeme do toho naplno a stoprocentně.

Baráž začínáte ve středu 25. března 2015 na ledě pražské Slavie, s níž se pak střetnete i doma. Dalšími soupeři budou Olomouc a Motor České Budějovice.

Hlavně zápasy se Slavií budou pro spoustu chomutovských hráčů pikantní. Patřím k těm, kteří zažili ve Slavii nějaké roky. Ale musíme se soustředit jen na hokej a věřím, že se přes emoce přeneseme. Jediným úkolem je vypjaté barážové duely zvládnout.

ČTĚTE:  Chomutov spřádá plány na Slávii a věří v extraligu

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V Roztokách u Semil hořela výrobní hala V Roztokách u Semil hořela výrobní hala
Dohra s ostravskými kaly. Žili lidé na severu Čech 5 let v omylu? Dohra s ostravskými kaly. Žili lidé na severu Čech 5 let v omylu?
Slavnostní koncert Jitky Čechové je v roudnickém pivovaru Slavnostní koncert Jitky Čechové je v roudnickém pivovaru

Předání výhry NEJ miminku z roudnické porodnice: Maxim Brůna Předání výhry NEJ miminku z roudnické porodnice: Maxim Brůna
Lidé protestují proti zrušenému nočnímu vlaku z Ústí do Prahy Lidé protestují proti zrušenému nočnímu vlaku z Ústí do Prahy
Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru

Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku
Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!

Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech
Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018


Komentáře