Pomyslný kámen z nás ještě nespadl, říká chomutovský kapitán Jiří Drtina před baráží

Jiří Drtina. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Jiří Drtina. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Chomutov - Možná je v tom i kus symboliky. Zrovna kapitán chomutovských hokejistů Jiří Drtina vstřelil v pátém semifinálovém duelu play-off první gól zápasu s Jihlavou a nasměroval tak Piráty k postupu do baráže o extraligu. „Jsme rádi, že jsme to dokázali. Ale hlavní část sezóny v boji o konečný úspěch je teprve před námi,“ uvědomuje se Drtina velká očekávání ze strany vedení klubu i fanoušků.

Reklama

Jak velký kámen vám spadl ze srdce po zvládnuté sérii s Jihlavou?

Povedlo se nám udělat první krok, ale pomyslný kámen ještě nespadl. Pochopitelně si vážíme už samotného postupu do baráže. Neříkám, že to byla samozřejmost. I s Duklou Jihlava to byl boj. Chtěli jsme dokázat, že jsme vyhráli první ligu oprávněně. Teď bude důležité pokračovat.

Během sezóny jste dlouho marodil. Už jste v pořádku - a jak se cítíte?

Návrat do soutěžního rytmu byl poměrně náročný. Nebylo příjemné absentovat delší dobu. Ale zaplaťpánbůh zdraví docela drží a můžu hokejově fungovat. Pauza je však ještě znát a není to ideální, co se týče rozehranosti. Věřím, že to přijde.

Jak z pozice kapitána hodnotíte atmosféru v chomutovské kabině?

Jen pozitivně. Každý je správně hokejově nažhavený a uvědomuje si, že se hraje o nejvyšší ligu. Všichni v Chomutově chtějí do extraligy. Jde o budoucnost klubu jako takového, ale i o perspektivy a ambice jednotlivých hráčů. Půjdeme do toho naplno a stoprocentně.

Baráž začínáte ve středu 25. března 2015 na ledě pražské Slavie, s níž se pak střetnete i doma. Dalšími soupeři budou Olomouc a Motor České Budějovice.

Hlavně zápasy se Slavií budou pro spoustu chomutovských hráčů pikantní. Patřím k těm, kteří zažili ve Slavii nějaké roky. Ale musíme se soustředit jen na hokej a věřím, že se přes emoce přeneseme. Jediným úkolem je vypjaté barážové duely zvládnout.

ČTĚTE:  Chomutov spřádá plány na Slávii a věří v extraligu

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře