Podzimní čekání na výhru? Bylo to dlouhé, oddechl si teplický trenér Jiří Jarošík

Ilustrační snímek ze zápasu Teplic (s Libercem). Foto MEDIASHOW
Ilustrační snímek ze zápasu Teplic (s Libercem). Foto MEDIASHOW

Fotbalisté FK Teplice už nejsou poslední v tabulce první ligy. Ze dna ligového pořadí se odpoutali díky vítězství v 17. kole nad Zlínem 4:1. A byl to výjimečný výsledek i zápas pro nového trenéra Jiřího Jarošíka. Předtím totiž Tepličtí po příchodu nynějšího kouče prohráli osmkrát v řadě, z toho sedmkrát v nejvyšší soutěži a navíc jednou i v domácím poháru.

Reklama

 

Trenér Jarošík se se svými dojmy podělil na on-line tiskové konferenci.

Jaké bylo čekání na první výhru?

Především nesmírně dlouhé. Není jednoduché jít od porážky k porážce. Neposlouchalo se to dobře. Přesto jsem cítil, že fanoušci, lidé v klubu a všichni kolem teplického fotbalu nám drží palce, abychom sérii zlomili.

Tepličtí předtím naposledy vyhráli v polovině srpna nad Jabloncem ještě pod vedením tehdejšího trenéra Radima Kučery. Vnímal jste během svého dosavadního působení v klubu různé tlaky a pochybnosti?

Člověk v době, kdy se jeho týmu nedaří, nemůže, v nadsázce řečeno, číst média. Kdekdo radí, co má dělat. I starší a zkušenější trenéři, než jsem já, by s tím asi měli problémy. Ale snažil jsem se, aby kluci byli pozitivní.

Co vítězství pro Teplice znamená?

Snad se všichni zklidní a začnou věřit práci, kterou děláme. Když se budeme rvát na maximum, potom mohou přijít i výsledky. Není to jen o jednotlivcích, ale i celém trenérském štábu a samozřejmě o hráčích.

Berete opuštění posledního místa v tabulce jako impuls?

Je určitě dobré, že už nejsme v tabulce nejhorší, nicméně před námi je spousta zápasů a musíme hlídat sami sebe. Mělo by to být tak, že by se mladí hráči měli chtít přiblížit k těm zkušenějším.

 

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře