Podkrušnohorský kontrast: Chomutov bojuje o čelo, Litvínov je poslední

Ilustrační snímek. Foto: Ladislav Chlíbek
Ilustrační snímek. Foto: Ladislav Chlíbek

LITVÍNOV - Hokejoví rivalové z Podkrušnohoří zažívají zcela odlišný vstup do letošního ročníku Tipsport extraligy. Zatímco Chomutov se nachází v tabulce na třetím místě a s každým utkáním muže útočit na první příčku, to jeho regionální soused z Litvínova upadl na poslední místo.

Reklama

Kontrast mezi oběma kluby z Ústeckého kraje upevnil také poslední nedělní vzájemný duel. Chomutov vyhrál v Litvínově 3:2. Ačkoli tedy litvínovská Verva byla v utkání herně lepší a svého soka výrazně přestřílela.

"Jsme neproduktivní. Třeba naposledy Chomutov jsme zatlačili, měli jsme převahu, ale nevstřelili více gólů. A takhle to je v poslední době často," lituje současného rozpoložení Litvínova jeho kapitán Michal Trávníček.

Litvínov navíc prohrál pět posledních zápasů a nyní jej čeká souboj s Jihlavou a Pardubicemi, což jsou jeho tabulkoví sousedé ze dna extraligy. "Body nám utíkají a my se musíme soustředit na náš výkon. Herně to od nás není špatné a od toho se můžeme odrazit. Pokud budeme přemýšlet nad tím, jak nám to nejde, tak si moc nepomůžeme. Musíme si počkat na svou chvíli a dávat góly," zůstává v klidu Trávníček.

"Možná bychom měli zjednodušit hru. Dříve jsme v Litvínově všechno stříleli na branku a jezdili si pro dorážky. Možná se k tomu vrátíme," popisuje litvínovská ikona.

Ostatně Trávníček zažívá v Litvínově v posledních letech divoké sezóny. Po titulu na jaře 2015 přišla o rok později baráž, naposledy se Verva dostala do čtvrtfinále. Letos musí Litvínov útočit znovu od spodních pozic.

Chomutov se naopak dere do čela

Opačné pocity než v Litvínově naopak zažívají o několik kilometrů dále v Chomutově. Piráti se drží od začátku sezóny v popředí tabulky, aktuálně jsou třetí s minimální bodovou ztrátou na první Kometu Brno.

Současně Piráti letos vyhráli všech pět dosavadních venkovních duelů v řadě. "Snad nám taková fazóna vydrží co nejdéle. Na všechny zápasy se připravujeme stejně, ať už hrajeme venku nebo doma. Je super, že z cizích ledů vozíme body," vysvětluje chomutovský forvard Michal Poletín.

"Také nás drží fantastický brankář Jánko Laco, který měl už vloni výbornou sezónu a letos v tom pokračuje. Snažíme se plnit taktiku trenérů, hrát dobře v defenzivě. Zatím se to daří," pochvaluje si Poletín.

"Je parádní, že se nám podařil začátek sezóny. Chceme v tom pokračovat," dodal bývalý hráč Slavie či Plzně.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře