Podkrušnohorský kontrast: Chomutov bojuje o čelo, Litvínov je poslední

Ilustrační snímek. Foto: Ladislav ChlíbekIlustrační snímek. Foto: Ladislav Chlíbek

LITVÍNOV - Hokejoví rivalové z Podkrušnohoří zažívají zcela odlišný vstup do letošního ročníku Tipsport extraligy. Zatímco Chomutov se nachází v tabulce na třetím místě a s každým utkáním muže útočit na první příčku, to jeho regionální soused z Litvínova upadl na poslední místo.

Reklama

Kontrast mezi oběma kluby z Ústeckého kraje upevnil také poslední nedělní vzájemný duel. Chomutov vyhrál v Litvínově 3:2. Ačkoli tedy litvínovská Verva byla v utkání herně lepší a svého soka výrazně přestřílela.

"Jsme neproduktivní. Třeba naposledy Chomutov jsme zatlačili, měli jsme převahu, ale nevstřelili více gólů. A takhle to je v poslední době často," lituje současného rozpoložení Litvínova jeho kapitán Michal Trávníček.

Litvínov navíc prohrál pět posledních zápasů a nyní jej čeká souboj s Jihlavou a Pardubicemi, což jsou jeho tabulkoví sousedé ze dna extraligy. "Body nám utíkají a my se musíme soustředit na náš výkon. Herně to od nás není špatné a od toho se můžeme odrazit. Pokud budeme přemýšlet nad tím, jak nám to nejde, tak si moc nepomůžeme. Musíme si počkat na svou chvíli a dávat góly," zůstává v klidu Trávníček.

"Možná bychom měli zjednodušit hru. Dříve jsme v Litvínově všechno stříleli na branku a jezdili si pro dorážky. Možná se k tomu vrátíme," popisuje litvínovská ikona.

Ostatně Trávníček zažívá v Litvínově v posledních letech divoké sezóny. Po titulu na jaře 2015 přišla o rok později baráž, naposledy se Verva dostala do čtvrtfinále. Letos musí Litvínov útočit znovu od spodních pozic.

Chomutov se naopak dere do čela

Opačné pocity než v Litvínově naopak zažívají o několik kilometrů dále v Chomutově. Piráti se drží od začátku sezóny v popředí tabulky, aktuálně jsou třetí s minimální bodovou ztrátou na první Kometu Brno.

Současně Piráti letos vyhráli všech pět dosavadních venkovních duelů v řadě. "Snad nám taková fazóna vydrží co nejdéle. Na všechny zápasy se připravujeme stejně, ať už hrajeme venku nebo doma. Je super, že z cizích ledů vozíme body," vysvětluje chomutovský forvard Michal Poletín.

"Také nás drží fantastický brankář Jánko Laco, který měl už vloni výbornou sezónu a letos v tom pokračuje. Snažíme se plnit taktiku trenérů, hrát dobře v defenzivě. Zatím se to daří," pochvaluje si Poletín.

"Je parádní, že se nám podařil začátek sezóny. Chceme v tom pokračovat," dodal bývalý hráč Slavie či Plzně.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V Roztokách u Semil hořela výrobní hala V Roztokách u Semil hořela výrobní hala
Dohra s ostravskými kaly. Žili lidé na severu Čech 5 let v omylu? Dohra s ostravskými kaly. Žili lidé na severu Čech 5 let v omylu?
Slavnostní koncert Jitky Čechové je v roudnickém pivovaru Slavnostní koncert Jitky Čechové je v roudnickém pivovaru

Předání výhry NEJ miminku z roudnické porodnice: Maxim Brůna Předání výhry NEJ miminku z roudnické porodnice: Maxim Brůna
Lidé protestují proti zrušenému nočnímu vlaku z Ústí do Prahy Lidé protestují proti zrušenému nočnímu vlaku z Ústí do Prahy
Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru

Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku
Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!

Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech
Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018


Komentáře