Po trenéru Kozlovi přišli do Liberce i Plechatý ze Sparty, Júsuf Hilál ze Slavie a Tiéhi z Opavy

Ilustrační snímek z ligového stadionu. Foto SeveroceskyDenik
Ilustrační snímek z ligového stadionu. Foto SeveroceskyDenik

Reprezentační přestávka v první fotbalové lize přinesla zásadní změny ve Slovanu Liberec. První dny v nové roli má za sebou trenér Luboš Kozel, který nahradil odvolaného Pavla Hoftycha. A vedení klubu oznámilo i tři hráčské posily.

Reklama

 

Do obrany přichází Dominik Plechatý, který ještě koncem srpna hostoval z pražské Sparty v Mladé Boleslavi. A pro útok je k dispozici Júsuf Hilál z pražské Slavie. V minulosti už v Liberci hostoval, takže nejde do neznámého prostředí.

Plechatý působil v Mladé Boleslavi od léta, v dosavadním průběhu sezony ale odehrál za středočeský celek pouze 65 minut. Dvaadvacetiletý stoper proto změnu dresu uvítal.

"Událo se to docela rychle, ale jsem za to rád. Je to pro mě výzva, protože se Liberci nevydařil začátek sezony. Takže doufám, že mu pomůžu a Slovan zase pomůže mně v herních zkušenostech," uvedl Plechatý na klubovém webu.

Nadějný stoper  v první lize nastoupil v 46 utkáních, gól zatím nedal. Do nejvyšší soutěže nakoukl Plechatý v dresu pražské Sparty. Potom strávil úspěšné období v barvách FK Jablonec, kde na sebe upozornil natolik, že si jej Sparta stáhla zpátky. Přesto jej poslala do Mladé Boleslavi. A nyní bude pokračovat v kariéře v libereckém klubu.

Hilál už v Liberci hostoval vloni na podzim, kdy si se Slovanem zahrál skupinu Evropské ligy. Osmadvacetiletý bahrajnský reprezentant se pak vrátil do Slavie, kde se ale v silné konkurenci neprosadil. Hilál hrával i v Bohemians 1905, celkem má v české lize na kontě 58 startů a devět branek.

"Jsem rád, že jsem zase ve Slovanu. Mám na Liberec pěkné vzpomínky z minulého podzimu, kdy jsem týmu pomohl kvalifikovat se do Evropské ligy. Těším se na zápasy a doufám, že v nich budeme vyhrávat," uvedl Hilál rovněž pro klubový web.

Další posilou Liberce se stal francouzský záložník Chris Tiéhi, který ještě na jaře hrál za Opavu v první lize. Ve slezském klubu zůstal i po sestupu, ale po úvodní fázi probíhající sezony se přesunul do libereckého Slovanu.
Reklama

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře